| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie disperata de ajutoru / sfaturile voastre.acum 5 zile iubita mea a plecat la mare.primele 2 zile au fost perfecte. vorbeam la telefon, era apropiata de mine.insa a 3a zi mi-a spus ca a cunoscut un baiat, care seamana putin cu "fostul" ei, la care a tinut foarte foarte mult, cu ajutorul meu reusind sa il uite. a4a zi dimineata mi-a spus ca 2 zile la rand a baut, si sa imbatat, si din aceasta cauza nu ma mai sunat noaptea sa imi zica noapte buna, pentru ca era ametita.imi vorbea in sictir, mi-am dat seama ca s-a intamplat ceva.am traso de limba, cu chiu cu vai mi-a spus ca a inceput sa ii placa un baiat, insa nu i-a dat inca de inteles asta.am intrebat-o ce are de gand sa faca, mi-a spus ca ar fi bine sa facem o pauza, eu i-am spus ca nu sunt de acord cu asa ceva si ca ori continuam ori spunem stop definitiv.2 zile m-a tinut in suspans, iar azi mi-a spus ca s-a gandit ca ar fi mai bine sa ramnaem prieteni, ca a preferat sa fie sincera cu mine, decat sa fie impreuna cu mine iar gandu ei sa fie la altu. i-am cerut sa ne mai vedem O DATA, iar ea mi-a oferit aceasta oportunitate.acum spuneti-mi ce sa fac.nu vreau sa o pierd.am fost cu multe fete, n-am simtit pana acum cum este iubirea adevarata, poate inca nici nu simt, cu toate ca de 3 zile, de cand am auzit de acest baiat plang f f des, chestie care nu mi s-a intamplat niciodata.cunosc o fata, simt ca ma iubeste, sau ma rog, ma iubea, tinea la mine, a plans 1 ora intreaga inainte sa plece la mare, cand ne-am vazut ultima oara si nu inteleg cum poate acest baiat sa ii schimbe parerea in 3 zile. un baiat pe care dabia la cunoscut. ajutati-ma. dati-mi un sfat. ce sa fac la aceasta "ultima" intalnire ca sa n-o pierd?

9 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Îmi pare sincer rău pentru situaţia în care te afli. Ştiu cum este să ţii la cineva, şi apoi să fii părăsit din senin şi fără niciun motiv actual.
Sfatul meu este să îi spui exact ce ne-ai spus şi nouă: că simţi că o iubeşti, că ţi se întâmplă lucruri destul de intense de când a apărut acest băiat (plânsul nu este o ruşine; eu, ca fată, aş fi sensibilizată) şi că per total, nu poţi înţelege cum a putut să se îndrăgostească de altcineva după ce numai cu trei zile în urmă şi luat la revedere plângând. Explică-i că este absolut imposibil să te uite în acest mod, şi că o rogi să se mai gândească dacă asta este alegerea ei, şi ceea ce îşi doreşte cu adevărat.
Cel mai important este să îi confesezi chestia asta. Dacă va reacţiona sau nu pozitiv este alegerea ei, însă tu măcar ai încercat tot posibilul.

| Clarity a răspuns:

Spune-i cat de mult tii tu la ea si ca nimeni nu o sa o iubeasca ca si tine, da sincer la urma urmei ii alegerea ei, poate nu ii persoana potrivita pentru tine chiar daca tu ai ajuns sa tii asa mult la ea...

| Laviy a răspuns:

Se mai intampla, dar nu inseamna ca pe tine nu te mai iubestehappy Pentru ala simte doar atractie fizica, pentru tine simte mai mult. Cand o sa vina de la mare si nu o sa il mai vada pe acel baiat o sa il uite foarte usor, si se intoarce la tinehappy Referitor la ce sa faci cand o vezi, sa ii spui cat de mult inseamna pentru tine, ca nu ai mai simtit asa ceva pentru nici o fata. Si daca vezi ca o emotioneaza ce zici, incearca sa o saruti foarte dulce:X Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| gaby37 a răspuns:

Am citit cel mai bun sfat de pana acum ascultal pe ChioruL fa ce a zis el o merita tu de unde stii ca nu sa ****t cu ala cand era beata sau cevatongue

| ankahra4m a răspuns:

Buna. Imi pare rau sa aud asta, dar stau si ma gandesc, poate tipul acela este chiar "fostul", deoarece nu este chiar asa usor ca un tip sa ii spele mintile ( doar daca tipa este mai...fraiera), ori chiar nu a reusit sa il uite si decat sa se joace si sa se minta singura, crede ca ar fi mai bine sa se desparta de tine. Multa bafta, si nu iti face griji, sunt atatea fete. si intr-o zi poate cineva chiar te va iubi cu toata ardoarea. happy

| karlaa a răspuns:

Laso baiatule nu merita ai viata inainte

| AlcaponeGalatzeanu a răspuns:

Cum spune si Chiorul...cand o prinzi frate zambeste'i, poarta'te frumos cu ea, vezi rezultatele discutiei

| FataCuOchiCapruiX a răspuns:

Cand te intalnesti sarut-o si o sa o faci sa se mai gandeasca