| SverinMihaela2012 a întrebat:

Salutare,scumpii mei. Vreau sa va cer sfaturile voastre.Acum un an si ceva m-am despartit de ptietenul meu, il iubesc foarte mult.Nu am vorbit mult timp,dar acum o luna am prietenit(poate chiar mai putin ca prietenia)prietenii lui mi-au spus ca tine la mine si ca e gelos cind vede ca in preajma mea se afla alti baieti. Insa de citeva zile l-am vazut cu prietena,deja nici prieteni, nici amici nu putem fi.Am o durere imensa in suflet,cum sa-l uit? Un baiat destul de dragut mi-a propus intilnire,am incercat,dar nu-l pot accepta, ma simt incomod cu el.Nu mai ies cu prietenii,nu am pofta de mincare,nu pot dormi,ma simt distrusa intr-un fel.Ajutati-ma. Apropo, a fost ziua lui de nastere cu 2 zile in urma,nu am putut sa ma apropii de el sa-l felicit,i-am pregatit si cadou, dar nu i l-am putut darui.sad

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca spui ca il iubesti foarte mult, trag concluzia ca el e cel care te-a parasit in urma cu un an iar in plus, are si prietena acum. Uita-l iubita, nu are rost sa suferi dupa el, pentru ca vei avea doar dezamagiri. Capul sus si nu mai suferi, tot acelasi lucru are si el in nadragi, ca toti baietii. Esti o fata foarte frumoasa si sunt convins ca foarte multi te plac si si-ar dori sa fie cu tine. Tu trebuie doar sa alegi.winking

| SverinMihaela2012 explică (pentru wildthing):

Iti multumesc din suflet,desi multe propuneri am avut nu am acceptat nici una, nu pot primi, la moment, pe nimeni, dar iti multumesc din suflet de incurajare, mi-ai fost de mare folos.Te pup.

| mona a răspuns:

Poate ca mai tine la tine dar se multumeste cu atat fiind implicat intr-o relatie... poate e mai bine sa ii vezi de viata si sa-l uiti

| Dariusuu a răspuns:

Poate că tu ai o obsesie pentru el, dacă el te-ar fi iubit nu ar fi împreună cu prietena lui. E momentul să-l uiți draga mea, uitarea necesită timp. Dacă spui că-l iubești lasă-l să fie fericit cu cine a ales, poate asta își dorește și el.

Să ai grijă de tine.

| SverinMihaela2012 explică (pentru Dariusuu):

Nici nu indraznesc sa-i zic ceva, sau ceva de genul, insa am depus mult eform ca sa-l uit si nu am putut, cum sa o fac?

| Dariusuu a răspuns (pentru SverinMihaela2012):

Ști cum se zice, timpul le rezolvă pe toate așa că lasă să treacă puțin timpul.

| SverinMihaela2012 explică (pentru Dariusuu):

Cred ca ai dreptate, multumesc frumoshappy

| adrianamara a răspuns:

Nu trebuie sa-l uiti incearca sa nu te mai gandesti la el, te inteleg e greu dar aminteste-ti ca nu e imposibil! Si cine stie poate mai tarziu veti fi impreuna, eu cred ca daca doi oameni sunt predestinati nici timpul nici oamenii si nimic nu -i va impiedica sa se intalneasca si sa se iubesca, asa cred eu nu stiu daca e universal valabil dar e pareare mea

| M1Man a răspuns:

Stiu eu ce poti face:1-Cumpara un briceag ceva, dar foarte ascutit
2-du-te in baie si daca tot asa de urata iti e lumea, pune-l sa taie undeva la2 cm deasupra incheieturii de la manawinkingBafta(desigur sper sa nu crezi ca acesta este un sfat, imi bateam joc de mentalitatea talaughing)

| Forcas15 a răspuns:

Loooool, deci asta e incredibil. Chiar nu am mai vazut asa ceva. Am ramas masca. Esti prima fata care seamana cu Legolas pe care am vazut-o vreodata. Foarte tare! Funda? big grin

| SverinMihaela2012 explică (pentru Forcas15):

Nu inteleg de ce te-ai mirat asa tare.

| Forcas15 a răspuns (pentru SverinMihaela2012):

Pentru ca esti fata si Legolas e baiat....cu moaca de fata. big grin

| SverinMihaela2012 explică (pentru Forcas15):

:d m-da, interesant, ce sa-i fac asa e lasat de la Dumnezeuhappy