| ReadyToHelp a întrebat:

am o mica problema mai bine zis o dorinta ...Cum as ptuea sa atrag atentia baietilor adica cum sa vorbesc, cums a ma comport mai bine zis sau poate si ceva sa schimb din exterior eu prefer stilul sport happy Mentionez ca nuv reau sa fiu cu nimeni din ei dar vreau ca sa le placa de mine sper ca intelegeti ce vreau sa spun :d happy Mersi anticipat... Funda pentru cel mai bun raspuns,

Răspuns Câştigător
| leonardo a răspuns:

Indiferent de varsta, baietii sunt atrasi de cineva care le este superior dpdv intelectual (cu exceptia cazurilor cand arata beton si e proasta ca noaptea). Deci, trebuie sa acumulezi cunostinte in cat mai multe domenii pentru a putea sa porti o discutie cu baietii fara sa te faci de ras. Deoarece lucrul asta necesita mult tiimp, ai putea apela la o smecherie: afli ce subiecte discuta ei (nu vor fi foarte multe ca numar), si te documentezi astfel incat participand la o discutie cu ei sa le spui lucruri noi.
PS: daca iti iesi manevra, nu conteaza cum te imbraciwinking

1 răspuns:
| Pinguin_8894 a răspuns:

Probabil ca mai trebuie sa lucrezi vreo zece ani ca sa-ti formezi un stilul (presupunand ca ai vreo 15 si tinand seama ca pui intrebarea).
Depinde ce vrei sa faci cu ei dupa cei ii,, atragi" (dupa cum te exprimi). Probabil vrei sa te bucuri ca esti admirata. E cat se poate de ok!
Nu vei putea sa-i faci pe toti sa te placa. Prostii vor fi atrasi probabil daca vor vedea ca le faci pe plac, plus de ce le sare in ochi la tine si e la mintea lor. Pe linia asta poti sa aduni asa ca la 20-30.
Pentru cei mai rafinati s-ar putea sa trebuiasca sa trudesti mai din greu sa-ti faci un stil. Vor fi mai putini, 1-2, sau chiar deloc o perioada (sortimentul cam lipseste momentan de pe piata).
Stilul sport e si el tot... un stil. Dar anumite lucruri tot nu pot fi neglijate.
Poate am spus prostii dar intrebarea e prea generala pentru un raspuns. Cum spuneam, asta e un proiect de-o viata. Cu cat te,, vinzi" mai devreme cu atat te vinzi mai prost, pentru ca vei avea mult mai multe de oferit mai tarziu (daca te ostenesti sa mergi in directia buna) decat acum.