| JoshuaNNN a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor, toate raspunsurile sunt bine primite. big grin
Este vorba despre fosta mea prietena care se poarta ciudat...Este foarte curioasa daca mi-am facut vreo prietena, daca iubesc vreo fata. I-am zis odata ca am o prietena si imediat a devenit foarte trista si geloasa, a spus ca era asa din cauza faptului ca o iubeam pe fata aia.In ultimul timp se tot baga in seama cu mine si daca sunt indiferent fata de ea incepe sa planga, pe mess a inceput sa imi trimita melodii de dragoste din care reiese ca ea inca ma mai iubeste...
Eu sunt foarte confuz de ceea ce simte, i-am cerut explicatii, de ce e trista, suparata, de ce plange etc. insa nu vrea sa-mi spuna, zicand ca e prea ranita si trebuie sa imi dau eu seama de asta.
Ce credeti... inca mai tine la mine? Daca da, de ce nu vrea sa-mi spuna.Eu nu stiu ce sa mai cred, uneori este bine-dispusa cand vb cu ea, alte ori este cum scrie mai sus, am nevoie de parerea voastra.Niste sfaturi ar fi bine primite.

8 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Eu cred ca inca te iubeste mult, dar probabil nu mai vrea sa aveti vreo legatura pentru ca se simte prea ranita si are impresia ca daca veti fi i ar impreuna, o sa-i fie si mai rau.Nu vre sa-ti spuna pentru ca probabil stie ca tu o vei lua cu "de ce crezi asta? stii ca nu e adevarat" si atunci ea va ceda, desi nu vrea asta.Cel mai bine vorbiti fata in fata si ii spui clar ce simti pentru ea

| JoshuaNNN explică (pentru MaDeclarFan):

De fapt, cand am fost impreuna n-am ranit-o cu nimic, ea s-a despartit de mine si a inceput sa ma ignore, m-am simtit oribil si de fapt eu am fost cel ranit.Cand i-am zis ca nu i-a pasat de mine, nici n-a stiut ce sa mai zica, decat ca i-a pasat dar nu a aratat-o.
Pana sa vorbesc cu ea despre asta, ma baga in seama in fiecare zi, acum dp discutia asta vad ca n-o mai face.

| LolaAlina a răspuns (pentru JoshuaNNN):

Stii, noi fetele, desi nu prea recunoastem. uneori nu prea stim ce vrem. Eu cred ca s-a despartit de tine... dintr-un anumit motiv.dar dupa si-a dat seama ca nu e ok.( stii cum se spune.nu pretuiesti ce ai avut decat dupa ce il pierzi). Asta pare sa fie si acum. Daca face toate chestiile astea, e clar ca ea inca mai tine la tine, si destul de mult as putea spune. Iar datile cand e bine dispusa, cred ca incearca sa se minta.Cred ca ar trebui sa va intalniti( sa lasati messu sau facebook-ul) si sa vorbiti. Acum depinde si de ceea ce simti tu:daca mai vrei sau nu sa fii cu ea.

| MaDeclarFan a răspuns (pentru JoshuaNNN):

Atunci probabil e genul de fata careia nu-i place sa-si arate asa mult sentimentele iar tu find o persoana mai calda, iei asta drept o dovada ca nu te iubeste dar pentru ea este foarte normal si de aici probabil si despartirea : ea se simtea sufocata de tine si avea nevoie doar de putin aer.Eu sustin in continuare ca te iubeste si ii pare rau dar e prea mandra ca sa iti mai spuna

| JoshuaNNN explică (pentru LolaAlina):

Mda, s-a intamplat sa vorbesc cu ea si am ramas socat...Mi-a povestit despre un baiat de pe urma careia ea sufera ca nu stiu ce i-a facut ala [asta s-a intamplat in urma cu cateva zile (faza cu baiatul asta)]. Deci n-a zis absolut nimic despre mine, doar despre baiatul ala, am incercat sa-i cer niste explicatii de ce reactiona asa [cu "semnele" alea ca mai tine la mine] si a zis doar ca "asa a simtit pe moment", ca nu are niciun motiv sa-mi dea pentru. care a facut asa.
Ce motiv mai avea sa faca acele "semne", sa planga, sa sufere pentru. mine daca ea tinea la alt baiat? Chiar nu inteleg straight face

| SDC a răspuns:

Poi cred ca vrea din nou sa fie cu tine de aia este interesata daca ai prietena,si de aia nu vrea ca u sa fi cu altcineva,si nu vrea sa recunoasca asta direct,de aia iti da tie de inteles, ar fi bine sa o intrebi daca mai vrea sa fie cu tine, bine asta si daca tu mai vrei sa fi cu ea! depinde de tine!

| LolaAlina a răspuns:

Hmm, te-ai gandit ca poate iti povesteste de baiatul ala ca sa te faca gelos? stii cum se zice, baietii trebuie sa faca primul pas si, la urma urmei tu i-ai spus ca iesi cu alta fata. Daca plangea de fata cu tine sau la telefon, mai tine la tine. Nu e usor pentru nimeni sa planga in fata altei persoane, decat daca o iubeste pentru ca isi arata slabiciunea.Cand mai vorbesti cu ea si iti face un "semn" de genul ala, ar trebui sa o intrebi direct, de ce o face. Tine la tine sau la altul? Stiu ca e mai usor sa nu vorbesti direct despre asta, dar esti baiat. Daca o iubesti, spune-i in fata pentru ca daca nu o faci, s-ar putea sa creada ca iti e bine fara ea si sa o pierzi.

| JoshuaNNN explică (pentru LolaAlina):

M-am gandit ca poate doar vrea sa ma minta, dar i-am cerut explicatii de ce e trista si a inceput povestea cu baiatul ala.Ea a zis ca tine la el deci nu prea inteleg ce motiv avea sa ma minta.
In legatura cu "semnele" am mai scris, am intrebat-o de ce le face si tot ce putea sa zica este ca "nu stiu, nu am un motiv clar, asta simt eu". Deci, numai stiu ce sa fac... Ori a mintit ori chiar tine la ala, iar eu cred ca tine la el