| smek a întrebat:

am si eu o intrebare : Ce inseamna a fi curva?

10 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Paii sa incepem cu inceputul:
definitie: = "CÚRVĂ, curve, s. f. 1. (Pop.) Femeie care duce o viață desfrânată. ♦ Prostituată. 2. Fig. Om ipocrit, josnic; cutră."
Deci "aia" pe care o vezi tu ca are aripi si umbla din floare in floare! sau tipa aia cu nasul pe sus de si-o trage de placere/ pe interes cu altii de sex opus!
Eu consider ca curva este tipa care face sex pentru bani! E o meserie si asta, daca atata o duce capul, c`est la vie!
Cea care face "sex" de placere, nu cred ca ar fi cazul sa o comparam cu o curva! Adica daca sufera de nimfomanie, hmmm neeeaaa.asta e singurul tratament "sexul"

| chelie91ptm a răspuns:

Tu sti mai bine...

| AnnaMaria a răspuns:

Ma abtin sa raspund, decat sa iti zic ceva urat.>+>

| bluebios a răspuns:

Sa faci sex pe bani. (simplu si la obiect)

| YoYoLicious a răspuns:

Exista mai multe conceptii legate de acest termen, in functie de tara:
In Germania, Olanda, Spania: curva e aia care si-o trage pe bani.
In Romania: curva e aia care si-o trage pe bani, cu cei pe care nu-i iubeste sau, chiar daca are relatii de lunga durata, daca si-o trage cu mai multi de 3
Mai sunt si tari, ca musulmanii, in care curva e aia care se masturbeaza, ca deja daca face mai mult, sfarseste in inchisoare sau, mai grav, spanzurata

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Dupa parerea mea.te culci cu toti, chiar daca nu tii la ei.Din floare in floare!smug

| Ţiiţţţu a răspuns:

A fi curva inseamna a umbla dupa pla cand la unu cand la altu...ba sa te mai si lauzi cu cati te-ai puscatlaughing

| hastemele a răspuns:

Curva este o femeie care face sex foarte des, cu aproape oricine, nu neaprat pentru bani. pentru cele care fac sex pentru bani cred ca un termen mai potrivit ar fi prostituata

| tomyk a răspuns:

Curva este femeia care face sex pe bani(sau nu) cu mai multi barbati...Este cea mai veche meserie din lume pentru ca multe femei o considera cea mai la indemana, cu alte cuvinte aproape oricine poate deveni o curva.

| Viktor_7257 a răspuns:

O fata se duce in Tibet unde gaseste un intelept murind de sete. Inteleptul drept multumire ii spune ca ii va raspunde la orice intrebare ar avea ea. Ea intreaba:

"De ce inteleptule, daca un barbat se culca intr-o luna cu mai multe femei e un erou, iar o femeie care are relatii cu doi barbati intr-un an e curva?"

Inteleptul ii raspunde: "Draga mea viziunea lumii e complexa dar am sa o scurtez: Imagineaza-ti o cheie si un lacat. Daca acea cheie deschide mai multe incuietori atunci este o cheie minune (master key) dar daca un lacat este deschis de mai multe chei atunci e un LACAT DE RAHAT."