| niiil a întrebat:

happy am si eu o intrebare si astept raspunsurile voastre dar va rog fara misto'uri. Deci daca o fata ia antibiotice 10 zile si intre timp ia si anticonceptionale si face sex dupa 5 zile dupa ce termina antibioticul fara protectie suplimentara pe langa anticonceptionale, exista riscul unei sarcini? antibioticul este adevarat ca se elimina din organism in mai mult de 7 zile?

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ia învață tu serios despre metodele de evitare a unei sarcini nedorite, și aplică simultam asociat cel puțin 3-4.

| answer a răspuns:

Da, din pacate pentru voi! De ce nu citit si voi pe net? sunt forumurile pline de informatie! Antibioticele anuleaza efectul anticonceptionalelor si sunt eliminate din organism dupa 7 zile abia;

Banuiesc ca ai terminat in ea! Stiai ca daca ia anticonceptionale si tu termini in ea, fecundarea se produce, doar ca fata nu ramane insarcinata? asta inseamna avort, in caz ca ai putina credinta si consideri avortul un pacat mare, asa cum biserica il considera; ti-am zis ca sa te informez.

| jojo_2491 a răspuns:

Antibioticele si anticonceptionalele nu sunt prietene.fa repede un test de sarcina.

| BBdragutza a răspuns:

Acum iubita ta risca sa aiba o sarcina din cauza neglijentei amandurora trebuie facut testul de sarcina iar daca e pozitiv te sfatuiesc s-o iei pas cu pas si sa le spuneti parintilor vostri pentru ca ei vor sti ce sa faca si nu va ganditii voi inainte pentru ca sigur veti face o prostie(in cazul in care e insaarcinata)!