| anonim_4396 a întrebat:

Asta e o intrebare destul de jenanta, astazi vreau sa va intreb, de ce imi miroase urat PENISUL Vreau sa mentionez ca de fiecare data cadn ma masturbez ma curat, lenjeria o schimb destul de des, ar putea fi o infetie urinara? Dau funda! By the way va rog nu faceti misto

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei cauza este spalatul insuficient. Trebuie, ca macar de doua ori pe zi (dimineata si seara) sa decalotezi complet si as te speli bine de tot cu multa apa calda si sapun (o poti face chiar mai des, de 3-4 ori pe zi daca simti nevoia). De asemenea, trebuie obligatoriu sa te speli bine inainte si dupa masturbare (nu exista alta metode de pastrare a igienei). Nu stiu ce inseamna ca schmibi lenjeria destul de des, dar ai grija sa schimbi chilotul cam la 12 ore, iar daca dormi in pijama fara chiloti, sa schimbi pantalonul dupa 2-3 nopti (maxim). In plus, chilotii trebuei sa fie din bumbac, trebuie spalati la temperatura inalta (90-95 de grade) si calcati inainte de fiecare purtare. daca remediezi problemele de igiena si mirosul persista, te poti gandi la o infectie.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Medicul urolog este singurul in stare sa-ti raspunda la aceasta intrebare deoarece cauzele reale pot fi diverse. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Și te speli și tu ca omul de două ori pe zi cu apă caldă și săpun pe el?