| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Baiatul de care imi place, tot se baga in seama cu mine pe mess. Dar eu atunci ma cam blochez, adica nu am multe subiecte de discutat cu el, dar daca ii zic ca sunt dnd, sau daca ii dau ignor, imi spune apoi ca sunt speriata, deja are o parere destul de proasta despre mine. As vrea sa vorbesc cu el mai multe, sa il intreb, dar dupa ce ma intreaba ce fac, eu ii spun "bine u?", atunci el imi raspunde la fel:"si eu" si cam aici se opreste discutia. El ma mai intreaba, dar eu ii raspund scurt si la obiect si ma pierd xcand imi pune o intrebare, pentru ca vreau sa nu ma fac de ras pentru ca e un tip mai dificil. Si problema asta o am doar cand vorbesc cu el. As vrea sa imi dati niste subiecte pe care le-as putea vorbi cu el sau mai bine intrebari, dar va rog nu va bateti joc, adica lucruri mai cuminti asa nu prostii(chiar daca nu e deloc un sfant).
Chiar si cand ma intreaba ce fac, m-am saturat sa ii raspund mereu la fel "bine" sau "bine ask muzica". As vrea sa imi spuneti ce as putea sa ii zic ca sa ii par mai interesanta, putin rasfatata, dar nu indiferenta sau o mare fitoasa.
HELP! Si scuzati-ma ca am scris atat de mult! Sper sa intelegeti ceva!

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

De ce vrei sa pari cumva in fata unui baiat si sa nu fi tu insuti? Serios acum! Sti cand un baiat este foarte interesat de o fata? Cand ea il ignora complet. Iti spun asta din propria mea experienta. Daca nu o sa-i raspunzi o perioada, o sa te ignore si el, dar nu o sa reziste prea mult si o sa inceapa sa te caute el. E bine sa creada ca nu poate avea sanse la tine si sa lupte pentru tine. Nu te mai strofoca tu atat pentru a-i atrage atentia, pentru ca o sa-si bata joc.

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai infara ca faci bine si ca askulti muzicaa poti sa il intrebi ce a facut azi? daca se distreaza in vacanta? sau ce muzicaa asculta?(ca sa vezi daca se potriveste cu tine) daca are un animal de companie intreaba-l cum il cheama daca se joaca cu el. sau daca povesteste cu el despre ce aveti in comun hobby scoala fata blocului sau intreaba-l daca a fost intr-un loc unde ai vrea si tuh sa mergi vorbiti despre ceva ce e nou in oras sau pentru voi.sau spune-i ce ai facut in ziua respectiva cum te-ai distrat happy

| shtephie a răspuns:

Intreaba-l daca iese pe afara. Mergeti pe role/bicicleta sau pe jos laughing

| Lovξ a răspuns:

Deci crede-ma ca intr-o situatie asemanatoate ma aflu si eu numai ca el daca ma baga in seama pe mine am multe sa ii sp chiar daca nu prea am sub in comun u trebuie sa faci un sg lucru : daca el te intreaba pe tine "bune, cf" u ar trebiuu sa ii rasp asa "uite bine ma simt putin rau" atunci el o sa intrebe dc si u sa ii sp ca din cauza unei bauturi pe care o consuma si el si sa il intrebi daca el a patit vreodata asta, usor usor o sa intrati in alte discutii, crede-ma ca si eu am patin exact acelasi lucru si uite acum am ajuns sa vb zilnic pe mess iar de la anul sigur voi fi cu elwinking bafta si te puplove strucklove struck

| ch9ps a răspuns:

Daca te intreaba ce faci ii spui ca te bronzezi la lumanare

| RougeEttiquete a răspuns:

Deci,in primul rand gaseste subiecte de discutie interesante.Adica ce sport iti place sa faci, ce muzica iti place sa asculti si totul vine de la sine.Intreaba-l ce mai face pe la scoala, cum se intelege cu prietenii si povesteste-i intamplari amuzante sau interesante din viata ta...asa o sa va intelegeti mai bine.P.S-daca iti cere sfatul, nu ezita sa il dai. Sper ca te-am ajutat.Pwp:*

| TFK a răspuns:

Buna,pai il poti intreba ce muzica ii place,ce gen de filem ii plac,materia preferata,profesorul preferat, chestii de genul asta, sper ca te-am ajutat si incearca sa nu te blochezi cand vorbesti cu elwinkingMult noroc cu elwinkingwinkingwinkingsper ca te-am ajutatwinkingwinkingwinking