| anonim_4396 a întrebat:

De ce tuturor fetelor care au facut sex le intarzie menstruatia si nu raman insarcinate?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Informatia ta este complet gresita. In cazul in care ciclul menstrual este regulat indiferent de numarul contactelor sexuale intretinute, pornirea menstruatiei se va produce intotdeauna la fix sau cu un decalaj de maxim +/- 1 zi, dar si aceasta diferenta se datoreaza de fapt doar de ora de incepere a eliminarii menstrei. In cazul ciclurilor menstruale NEREGULATE folosirea termenului/cuvantului "intarziere" este gresita si/sau incorecta, fiindca insasi imprevizibilitatea reprezinta de fapt "normalitate" si acest lucru se datoreaza dereglarilor hormonale si doar in putine cazuri sau intr-o foarte mica masura este urmarea existentei unei sarcini. Afirmatia ta este de-a dreptul hilara. laughing big grin

1 răspuns:
| Lola203 a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat...