| UuuLaaLaa a întrebat:

Hey TPUsad... Deciii sad, povestea mea e. cumplita sa zic asacrying! Nu mai stiu ce sa ma mai fac va jurcrying! Astazi se implineste o saptamana de cand ne-am despartit. Am fost cu el 1 an de zile, i-am daruit totul! Si mi-a dat papucii! Acum e cu alta fata, si ma doare foarte tarecrying. In fiecare seara plang, ziua numai la ei ma gandesc, daca sunt fericiti, daca ii este mai bine cu ea decat cu mine, daca ea ii ofera totul, ma gandesc daca e fericit cu ea, oare se mai gandeste la mine? crying. Am facut greseala si i-am trimis ieri un mesaj, mi-a raspuns, i-am scris iar aseara, si nu mi-a mai raspuns. Nu inteleg de ce nu pot sa mi-l scot din cap crying! Nu mai vreau sa plang, sa ma consum. M-am saturat de atata plans. Nu mai stiu ce sa fac. Ma doare foarte tare ca fi-a batut joc de mine. Mi-as dori sa mai vorbesc cu el, dar imi fac rau gandidu-ma la asta. Zilnic ma gandesc doar la ei crying. Ajutati`macrying

Răspuns Câştigător
| lavyyy_6110 a răspuns:

Daca s-a despartit de tine nu inseamna neaparat ca si'a batut joc de tine.si daca i'ai oferit totul a fost greseala ta,stiu cum te simti nu o sa treaca asa usor dar daca nu vrei sa suferi incearca sa nu te mai gandesti doar la ei, iesi in oras cu prietenele, petreceti timpul facand diferite activitati si o sa vezi ca vei avea mintea ocupata si asa, poate o sa il uiti

9 răspunsuri:
| AdinaCrissa a răspuns:

Of draga de tine.
Te inteleg, crede-ma.
Daca el te-a lasat, incearca sa iti spui tu singura "Bai, daca m-a lasat, de ce sa plang dupa el? Nu ma merita si cu asta basta."
El nu a stiut sa te aprecieze, sunt sigura ca vei gasi pe altcineva care sa te merite. kiss
Deci, capul sus si sterge-ti lacrimile!

| TeIubesccc a răspuns:

Off;(. Incearca sa-l uiti. Adica nu sa-l uiti, ca asta e o prostie, noi nu uitam, pur si simplu invatsam sa traim fara. Incearca sa nu te mai gandesti la el. Vrei sa fie fercit, nu? Daca da, atunci lasa`l sa fie fericit cu ea. Stiu ca e greu, crede`ma! Dar incearca. Si. mai incearca si sa te implici intr-o noua relatie. o sa fie greu la inceput. cand o sa-l saruti o sa ti se para ca il saruti pe ex-u`, dar peste ceva timp iti va trece sad.
Si mai iesi afara cu prietenele. radeti, glumitsi, distratsi`va love struck
Succes! >; d

| Heys a răspuns:

Imi pare rau pentru tine eu as putea sa te incurajez dar mai bine pentru tine e sa iti zici ca nu e vina ta.NU trebuie sa te simti vinovata ca fata aceea are ceva mai mult decat ai tu.Poate prietenul tau s-a indragostit de ea si o iubeste daca ar fi langa tine poate el nu ar fi fericit te-ai gandit la asta. Daca il iubesti cu adevarat trebuie sa ii respecti decizia. Ocupati timpul cu alte lucruri asa daca te gandesti la le non stop o sa iti fie tot mai rau doamne ferste poti face si o depsresie

PS big grinaca ai prins un fluture si il iubesti ii dai drumulwinking

| pastilutecolorate a răspuns:

Pfffstraight face.Incearca sa vb cu el sa-i expilici ca`uh tii la el si pnm incerca sa aflii dc ti-a dat papuciistraight face. Adica cere`i un motiv macarstraight face

| mihaeladulcikk a răspuns:

Incearca sa-l uiti.

| Cocheta a răspuns:

Scumpete incearca sa il uiti stiu ca este foarte greu dar aptinete din plins... prin asta iti faci rau tie dar nu lui. Prietena aia a lui este frumoasa? Scumpa nu il suna si nu i-i mai scrie sms prin asta arati ca nu poti fara el. Iesi la primblare cu prietenele si prietenii kiss fa cumparaturi schimbati lookul de ex.culoarea parului. fii alta persoana bucurate de viata si asa ai pierdut 1 an cu el da-l in... ca nu te merita daca te-a lasat e un adevarat idiot. Fa multe cumparaturi.alintate singura pe tine si bucurate de viata Bafta kiss Sa-mi spui rezultatu kiss

| luniii a răspuns:

Obisnueste-te ca asa sunt totiwinking nu exista exceptii crede-ma, se iau unii dupa altii si asa au ajuns toti niste badarani si nenorociti care nu au sentimente. Sfatul meu e sa te duci la psiholog,el te poate ajuta sa uiti mai repede, stergi si arunci tot ce iti aminteste de el si gtwinking incearca sa stai cu alt baiat ca s il uiti. Oricum nu mai pune suflet ca nu merita, nici un baiat nu merita asa ceva, distreaza-te si bucura-te de viata! Bafta :*

| Ella5637 a răspuns:

Si eu am fost in situatia tacryingstiu cum e, dar acum el e plecat in ungaria in vacanta si mi-a zis ca o sa se puna cu o fata pe care o cunosk si imi e prietena buna, si eu ma gandeam la el cand era cu cea mai buna pr a mea dar incetul cu incetul nu mia mai pasat de el... aproape toti baieti isi bat joc de fete sh mie mi-a dat el papucii! se supara din motive care nu au deloc sens:@deci... UITA'L! stiu ca iti va fi greu dar incearca sa cunosti baieti sa te imprietenesti cu ei si sa te indragostesti.Bafta:*:*Si nu mai fii trista din cauza lui:*

| bubulina_4916 a răspuns:

Buna! Incearca sa nu-i mai dai atentie,nu te mai gandi la ei,gandeste-te la tine ce rost are ca u sa suferi si el sa fie fericit cu ce te ajuta? Incearca sa te tii mereu ocupata,de ex eu cand m-am despartit de iubitul meu (care ma inselase) invatam pentru facultate de doua ori mai mult,iesiam cu prietenele,m-am dus in vacanta,tot raul spre bine:am luat examenele cu note mari,mi-am facut noi prietene,m-am obisnuit cu ideia ca el nu mai e. gandeste-te ca pote ti-a raspuns din respect,poate vrea sa ramaneti prieteni si sa nu va priviti ca niste dusmani! Aaa incearca sa nu iti pui ca status mesaje de suferinta, sa te plangi prietenilor, sa plangi cand treci pe langa ei, fii indiferenta! Te pup