| anonim_4396 a întrebat:

^^! E o poveste mai lunga si va rog sa aveti rabdare sa cititi Dau funda! Am si eu o problema de adolescenti Dek imi place de un baiat din clasa >: nu stiu dc dar noi nu prea vorbeam si de aceea nici nu mi-am dat seama cat de mult il plac Nu era nici unul timid dintre noi, dar nu stiu In ultimul timp s-a tot dat la mine Desi nu prea am vb :[ Dar tot se punea pe langa mine, ma facea sa rad cand trecea pe langa mine se tot dadea in mine [ca sa am atinga] si nah

In ultimul timp am inceput sa tin ft. mult al el Acum nu sunt sigura ca ma place :[ El e dragut cu toate fetele din clasa ( aproape toate fetele :]] ) )[ nu le injura, nu le loveste etc. cum fac alti baieti din clasa mea =| si iubesc chestia asta la baieti ] Dar parca ca mine se poarta putin diferit si mai frumos :X

Odata cand am fost in parca ne-am jucat si noi [clasa] un joc copilarescc si trebuia sa en tinem de mana etc. Si a venit langa mine si m-a tinut de mana si pentru un timp si dupa aia nu a mai tinut nimic o fata de mana SI cand am facut o poza de grup cu clasa s-a pus langa mine si parca vroia sa am imbratiseze, adica sa am tina cu mana de sold dar i-a fost teama sa nu sp ceva :[:X ...SI am mai multe "intamplari " cu el

Mi-am dat seama ca avem multe in comun si vreau sa ma apropiu mai mult de el Stiu ca ar trebui sa fac el primul pas si desii chiar cred ca a incercat, dar eu nu prea l-am bagat in seama, nu stiu dc :[

Va rog chiar sunt nedumerita =| Oare am place sau vrea numai sa devenim prieteni :[ Help me! SI poate imi dati si niste sfaturi cum sa ma apriopiu imi mult :* Apreciez si dau fundita :* Inseamna ft. mult pentru mine! Sper ca nu v-am plictisit

Răspuns Câştigător
| ααntoo a răspuns:

Heii' denii:*
stai lin' nu ne'ai plictisitlaughing
imi plac mult povestile astealove struck
cum ziceai si tu happy
e clar ca te place!
zic ca tu ai vrea sa vezi cu e sa fiti impreuna!happy
crdema si sa fiti impereuna ar fi un lucru foarte bun!
pentru ca atunci vezi de fapt ce persoana e el!
si daca te plictisestihappy poti sa te desparti de elhappy
si penmtru a te apropia mai mult de elthinking
nu stiu ce sa zicstraight face nu te lua dupa pretextu alachatterbox
"baiatul face primul pas!"
nu e adevarathappy asta trebuie sa stii tuhappy
trebuie sa-ti faci tupeu!
iti zic eu cum merge :
te duci langa elhappy
intr'un loc mai retrashappy
si te apropii de gura luihappy
si daca vezi ca si el se apropie de a ta va pupati si veti fi impreuna happy
da daca vezi ca se fereste pwpal pe obrazlaughing
si razi obraznic spunandu-i gen: " ce credeai ca fac?laughing"
cam asa functioneaza iubitaalove struck!
mult mult succeslove struck!

12 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai daca vroia sa fiti doar prieteni nu maia vea atatea tentative de a te atinge si se comporta la fel ca si cu toate fetele, deci tu esti mai speciala pentru el, e bine, si daca zici ca se comporta frumos cu fetele e un baiat care nu trebuie ranit si nici evitat, mai ales daca zici ca e si dragut!
Daca l-ai evitat tu fara sa iti dai seama nu e vina ta, poate el a vrut sa faca primul pas si a vazut ca nu prezinti interes si nu a vrut sa fie refuzat in fata fiindca e dureros, mai ales in public!
Daca tu ai gresit tu trebuie sa faci primul pas deci, nu e asa greu, mai ales daca zici ca nu esti rusinoasa, deci ori vb cu el pe mess ori te duci la el si vb sau la telefon si ii zici ca tiai dat seama ca il placi si il intrebi daca si el te place (prefacandute ca nu tiai dat seama desi e foarte clar acest lucru din cate miai zis tu mai sus) si el daca te place si nici el nu e rusinos o sa zica da, si veti fi impreuna si o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti!
Sper ca te-am ajutat! Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz am nevoie!

| BRG a răspuns:

Bravo.

| Graphee a răspuns:

Bună denisa.
Nu m-ai plictisit deloc, ai o problemă, şi trebuie să te ajutăm. Păi, din semnele băiatului nu cred că vrea să fi-ţi doar prieteni, ci mai mult decât atât. Lasă chestiile cu: -îmbracă-te nu ştiu cum; -machiază-te; -coafează-ţi părul; -schimbă-ţi personalitatea şi aşa mai departe. Fi tu însăţi! Cum ai fost tu până acum, doar aşa îl atragi. Dar dacă vrei să te apropi mai mult, arată-i că îl placi, adică zâmbeşte-i când se uită la tine, râzi la glumele lui etc. *NU la toate, NU râzi forţat laughing. Încearcă să 'îl ajuţi', să treacă peste teama sa de a-i spune ceva, care să îi arate că îl respingi.

Numai bine.

| mytzzy_8364 a răspuns:

Pai am citit cu atentie si chier este un baiat care nu face ca ceilalti depinde acum de sentimentele tale
Yo as zice ca chiar te place si u dai mai multa atentie sa nu-l pierzi adica totusi daca aveti multe lucruri in comun dk sa nnnu incerkati sa vedeti cum e poate o sa va intelegeti
De exemplu ca sa te apropii de el nu trebuie sa te duci cand e cu baietii sa faci tot posibilu sa vn el la tine si din cand in cand sa te mai duci si u la el pentru ca el vede ca iti pasa intr-o zi o sa-ti dea cu flit...nu stiu acum depinde si de sentimentele voastre nu de parerile nostre:*
Sper ca te-am ajutat cu ceva:*

| deeeeea1 a răspuns:

Cel mai bine vorbiti deschis.Iti spui punctul de vedere si el de asemenea... Poti sa-i spui ca il placi ca nu e nici o problema. daca si el simte la fel va sti ce sa faca...:*

| d3nisa202 a răspuns:

Mzz de sfaturi :*:* V-as da al toti fundita :[ Dar din pacate pot sa dau doar una crying Dar mersi mUlt :* Mereu m-am putut baza pe voi :*:*

Răspuns utilizator avertizat
| dayanalove12 a răspuns:

Interesanta poveste smug
chiar mi-a placut happy
pai ce sa spun, cred ca ar trebui sa te apropii de el, ca de exemplu: sa stai mai mult timp in preajma lui, sa-l mai bagi in seama, chestii de genul. daca tu vrei ca sa fi cu el, intreaba-l ce simte pentru tine si daca sentimentele sunt reciproce, atunci nu mai ai de ce sa astepti si sa fi cu el. bafta in continuarewinking

| Carnage a răspuns:

Nu stiu ce sati spon pentru ca sunt in aceeasi situatie numai ca eos baiat si ea fata laughing ma bat cu toate fetele dar cu ea de abia pot vorbi is mort dupa ea laughing))

| Alexutsa_2737 a răspuns:

Acum depinde ca si un pr poate sa faca asta. Acum depinde cum o iei uh ca pe o amicitie sau ca o dragoste daca tot spui ca nu est timida du-te la el si intreaba-l ce crede dsp uh si spune-i ca il placi.

| Blood_8663 a răspuns:

Pai intreaba-l despre el ce ii place petreceti timp impreuna si spune-i ce simti pentru el

| Zuzuliki_1954 a răspuns:

Pff...telenovelaalaughinglaughingMai Denisa! Te plece(din povestile tale de aici asa reiese), il placi! Ce mai ne vrajim?laughingPune`te cu el:*App.fa tu primul` pas si vei fi mult mai apreciatatongue