| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.Iar va ametesc cu povesti.dar va rog sa cititi.Mai de mult...cam inainte de vacanta de Paste, a inceput sa imi placa intamplator de un baiat cu 2 ani mai mare ca mine care avea de asemenea si prietena mai mare ca mine Intamplator am vorbit cu el fara sa stie cine sunt si am pus un coleg sa-i aduca vorba si de mine. Dupa ce acel coleg a vorbit cu el, X (baiatul de care vorbesc) a venit la scoala sa vada cine sunt. Am iesit din scoala si din curtea scolii si a plecat in spatele meu, apoi a trecut de mine si s-a intors si a intrat brusc si in plin in mine. Seara pe mess si-a cerut scuze. A doua zi a venit iar seara la scoala pentru ca seara precedenta eu nu am vrut sa vorbesc cu el pentru ca eu credeam ca vrea sa isi bata joc de mine pentru ca are prietena. Timpul a trecut, si pana la urma prietena lui s-a luat de mine fara motiv, iar el s-a suparat pe mine. De atunci si pana acum nu am mai vorbit deloc cu el. Am rugat un prieten sa vorbeasca cu el si am aflat ca X nu e asa cum pare, adica el e sensibil si sufera, nu dur si nepasator cum mi-a dat impresia cand vorbeam cu el pe mess. Acum am aflat ca sufera din cauza prietenei lui.plm. Dupa vacanta eu credeam ca nu ma voi mai gandi la el, dar o buna prietena mi-a aratat o poza cu X si prietena lui sarutandu-se. M-a durut enorm gestul acestei fete care o consideram prietena pentru ca stia ca mi-a placut. Acum nimeni nu mai stie ca imi place, dar vreau sa incep iar sa vorbesc cu el. Vreau sa il cunosc mai bine. Imi doresc sa am si eu o sansa. Va rog am nevoie de sfaturi. Multumesc multbig grin

4 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Eu zic sa nu te bagi intre cei doi
daca spui ca sufera din cauza prietenei sale inseamna ca o place enorm
nu poti sa intervi pana nu v-a vrea si el
insa poti sa iti car scuze si sa ii arati ca nu esti impotriva lui si a iubitei salewinking

| naitreaba a răspuns:

Poti sa incepi prin conversatii pe mess, apoi in realitate, conversatii ca intre amici, incearca sa te porti cum se poarta si el.

| LulyXOXO a răspuns:

Sti ce ar trebui sa faci? Sa incepi pur si simplu o conversatie cu el si sa incercati sa va imprieteniti. Baieti ador calitatea de indiferenta. ( bine numai in cazul in care nu esti indiferenta cu ei )

| Steff52 a răspuns:

Hat scuza`ma ca`ti zic dar dupa cum am dedus vrei sa fii si tu "o jucarie" de`a lui..gandeste`te bine.Chiar merita baiatu asta ca tu sa fugi dupa el ca o catelusa.Lumea ii plina de baieti.Credk momentan nu ai de cine sa-ti placa.Eu zic sa iesi mai des ..Si nu alerga dupa caruta care nu te ia happy. Bafta.