| ZuZiiii a întrebat:

Am o poveste lunga sper sa aveti rabdare sa cititi tot:

La inceputul anului scolar clasele 5-8 au trebuit sa se mute la alta scoala. A fost o veste socanta pentru noi, dar nu a fost nimic, m-am incadrat repede. Le tot intrebam pe noile mele colege cine are id din clasa si umbland din banca in banca am dat de un baiat superb. I-am cerut id-ul vorbeam pe mess in fiecare seara si ne-am imprietenit repede. Dupa ce am venit de la scoala intram imediat pe mess si mi-a venit ideea sa ne jucam adevar provocare, el a fost de acord si a ales provocare, eu i-am zis "te provoc sa-mi spui de cine iti place din scoala"(asta dupa ce ne-am imprietenit foarte foarte bine), nu mi-a raspuns si l-am mai intrebat o data pana la urma mi-a zis ca ii place de mine.Atunci am sarit in sus de bucurie ca si mie imi placea de el, si i-am zis si lui asta.La scoala vorbeam in fiecare pauza, isi facea griji pentru mine daca ma vedea suparata, ba chiar i-a zis unui coleg ca ii place de mine si multe altele. Dupa vacanta de iarna a descoperit un joc, "metin2Ro" si de atunci nu mai vorbeste cu mine cum facea odata.Nu isi mai face timp pentru mine.In fine m-am obisnuit cu asta si i-am dat oracolul meu.La intrebarea "Cat de simpatica ma crezi pe o scara de 1 la 100" el a raspuns "100%". Pe oracolul unui coleg am vazut ca a completat si el, normal ca m-am uitat sa vad ce a scris.Si la intrebarea "Ai prietena?" el a raspuns "Da am". Atunci a cazut cerul pe mine.Am intrebat pe unii colegi care il cunosc bine daca e adevarat si ei mi-au raspuns "Nici vorba sa aiba prietena". Ceva din mine imi spune ca nu are prietena ci a scris si el asa la intamplare.Pentru ca nu il cred eu in stare sa-si faca o prietena ca e mai rusinos.La scoala se ia de toate fetele le trage de par si multe altele si mie nu imi face nimic (nu ca m-as vrea sa imi faca ceva, da zic asa). Dupa ce a aflat un coleg ca-mi place de baiatul respectiv s-a dus intr-o fuga sa ii zica daca vrea sa fie cu mine. El a zis ca se mai gandeste...Pe mess a vorbit cu mine fara sa-l intreb nimic dar nu s-a dat in vorba de "faza" de la scoala.Nu a fost nimic, am asteptat pana a 2-a zis si mi-a zis raspunsul.Acesta a fost "DA". M-am bucurat va da-ti seamabig grin, dar ma asteptam sa vorbeasca acum cu mine. el nimic! Pe mess vb cu mine, la fel si pe facebook.In fine ieri am avut inspectie si ne-am mutat in alta clasa, norocul meu a fost ca am prins loc langa el.Am vorbit toata ora am ras si ne-am simtit bine.Astazi cand am venit la scoala s-a dus si i-a zis colegului care i-a zis sa fim impreuna ca cica "si-a gasit alta fata si nu mai vrea sa fie cu mine"Acum stau si ma gandesc "de ce"? O fi din cauza ca nu prea am vorbit cu el. dar eu il intrebam "Ce faci?", si el imi raspundea cu jumatate de gura "Bine." apoi pleaca.Eu sunt mai timida nu am curajul sa ii vorbesc decat pe mess si nu prea mai intra. Oare de ce inainte vorbea cu mine si zicea ca sunt "cea mai frumoasa pentru el"(si ce v-am povestit sus)...Sa-l las in banii lui sau sa continui sa vorbesc cu el si sa-mi raspunda cu o jumatate de gura.Nu suport sa-l vad cum vorbeste cu celelalte fete si cu mine nu.Sa lupt in continuare pentru el sau nu? SPER SA MA AJUTATI, VA ROG FRUMOSsad

7 răspunsuri:
| thedistroyer a răspuns:

1.Daca te placea cu adevarat nu lasa un joc(la inceput) sa ii stea in cale dar dupa cum ai spus s-a cam saturat de tine deci eu nu cred ca te placea ci mai mult ca profita de tine ca sa se mandreasca ca are prietena sau chiar te-a placut dar a fost pentru o perioada scurta.Alegerea iti apartine(poti sa alergi dupa el toata viata sau sa mergi mai departe si sa cauti pe alt cineva.)Daca a ytrcut mult timp de cand v-ati despartit cred ca e mai bine sa cauti pe alt cineva.cineva de incredere daca nu a trecut mult timp ai putea sa mai astepti ca poate se va razgandi. Oricum mai bine treci mai departe si cauti pe alt cineva (parerea mea). Sper ca am fost de ajutorbig grin

| Laszlo_5610 a răspuns:

Chiar m'a impresionat "povestea ta".Pai eu cred ca nu ar mai trebuie sa lupti pentru el, daca zici ca vorbeste cu alte fete si cu tine nu.Ar trebuie sa iti faci si tu un alt prieten si ai sa vezi ca tot el o sa ajunga la tine si o sa regrete.Si fara resentimente ca nu sunt bune.Bine sunt bune dar nu cu oricine.In cazul tau nu sunt bune.oh go on.
Bafta! Sper sa iti fi fost de ajutor.

| Deutsssa a răspuns:

Crede-ma ca si eu am o poveste asemanatoare! Fa si tu ce fac si eu! Lasa ca timpul sa vorbeasca pentru tine.Nu-l lasa sa creada ca suferi pentru el.Intreaba-l daca e suparat pe tine si mai vb in kontinuare.Tu o sa aduci discutia de prieteni si lui o sa-i zici ca esti cu cineva.chiar daca nu este asa.O sa vezi.totul o sa vina de la sine[cred.asta fac si eu.astept.]Sper ca te-am ajutat.incearca solutia mea.

| UniQue_1752 a răspuns:

Stiu si eu foarte bine jocul ala... spre binele tau lasa`te! Creeaza dependenta, iti distruge viata! poate nu ti-ai dat seama dar de cand joci jocul ala s`a racit relatia intre voi pentru ca fara sa-ti dai seama nu i`ai mai dat atentie ca inainte...

| Megustaface a răspuns:

Hmm.ar trebui sa scrii o carte!
Si eu cred ca ar trebui sa lupti pana in momentul cando sa iti spuna daca vrea sau nu vrea sa fie cu tine!
Bafta!happy

| TheCreepyThing a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii ceri niste explicatii.Voi erati asa de buni prieteni, macar atat meriti si tu! De ce sa mai lupti cand vezi ca nu ii pasa? Prefa-te ca e invizibil si incearca sa vorbesti cu alti baieti care te simpatizeaza.Pun pariu ca o sa devina gelos si o sa incerce sa inte in vorba cu tine. Apoi e randul tau sa ii raspunzi cu o jumatate de gura! Daca te-a dat la o poarte pentru un amarat de joc, nu te merita.Meriti ceva mult mai bun. Dupa cum am citit, vad ca esti o persoana prietenoasa.O sa iti gasesti repede pe altcineva, cineva care te merita.Si aminteste-ti ca toate fetele sunt niste printese, si merita sa fie tratate astfel.In cele din urma o sa-ti gasesti tu b baiatul care o sa te trateze asa cum meriti, ca pe o adevarata printesa. Daca ai noroc, poate el o sa fie printul happy

| Eooo_3842 a răspuns:

Complicat...eu zic sa-l lasi.cel mai bine e sa gasesti pe altul. daca vrei.nu are rost sa fii langa el dar el sa vb cu jumate de gura.nu te merita!