| IubesteEa a întrebat:

Buna din nou am o intrebarea despre ceva personal(cand am fost cu un baiat ne-am desp. din cauza unei fete pe care o credeam prietena ma rog dupa asta mai tineam legatura ca amici dar acum cand am vorbit pe mess anul trecut dupa anul ala a venit 2012 desi il am in lista el nu imi apare pe avalaible si la detector apare ce a facut ca sa nu il vad? si acum l-am adaugat in lista si imi apare add request pending ma mai are in lista sau nu? si dupa 3 zile am aflat ca are iubita desi eu mai tin la el si el la mine stiu ca in vacanta de iarna se apropia de mine dar ma ignora total o fi din cauza lui aia? aiaa nu ma cunoaste, e departe, dar el tot se uita dupa mine la scoala desi e cu aia de ce se uita? si am visat cum ca ma ia el pe la spate si ma tine si ma intreaba daca sunt suparata pe el ce inseamna visul? ce se va intampla in realitate? acum o problema de scoala help! nu stiu ce inseamna asta : alcatuieste fraze care sa contina propozitii subiective cerute de:predicate nomina incomplete exprimate prin vb.copulative a fi a deveni cum adica? dati exemple!

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Are prietena, nu mai are rost.

| kate68 a răspuns:

Pfuii. ce-i si cu dragostea asta. El ti-a dat spam, astfel el este "online" dar tie-ti arata "offline". Cu ce se va intampla noi nu avem de unde sa stim. E posibil ca el inca sa mai tina la tine, dar a luat-o pe ea ca sa te uite. Zic si eu confused.

Simpluu. El va deveni ce au dorit parintii lui. "va deveni" - PNI ( pred nom incomplet ), exprimat prin vb copulativ; "El va deveni" PPI ( prop principala insuficienta ); ce - pron relativ, element regent propozitiei subiective ( SB ): ce au dorit parintii lui.

Bafta!

| 4ever23 a răspuns:

Poti sa imi traduci si mie ce inseamna "anul trecut dupa anul ala a venit 2012"? Multumesc anticipat si cu parere de rau te-as ruga sa mai treci pe la scoala (dar nu in vizita)! Bafta!

| Reginna69 a răspuns:

laughing :d data viitoare pune doua intrebari diferite big grin
eu cred ca cea care ti-a dat delete este prietena lui noua...

| unkspace a răspuns:

In primul rand esti prea tanara sa iti consumii neuroni aiurea, esti fata tanara gasesti altu mai bun mai rau, in final fortat stacnezi undeva. asta-i procesu