| ϐἝϐἿҬẔᾋ a întrebat:

Imi puteti da si mie niste status-uri de dragoste, fara perdea, de indiferenta ceva mai nou? Dau fundita

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy

Dacă nu ai nevoie de mine acum, să nu-ţi fie dor de mine mai târziu.

O zi fara tine e clar o zi pierduta♥

Nu vreau să aud cuvântul 'te iubesc' mereu, ci doar suficient de rar încât să nu mă satur şi suficient de des încât să nu uit ♥!

Sunt doar un om, un visător. Ce te iubeşte enorm. ♥

Sa ma-ndragostesc de tine? Nu facea parte dintre planurile mele, dar s-a intamplat ♥.

El: Sunt aici, langa tine!
Ea: De ce?
El: Pentru ca te iubesc. ♥

Cel mai frumos sentiment e atunci când ești îndrăgostită și întorci privirea spre el iar el deja te privește. ♥

Chiar daca as avea 1 000 de motive pentru a-l parasii,
Tot as gasi unul pentru a nu o face ♥!

Dragostea unui golan este cel mai de pret lucru pe care il poate avea o fata ♥!

Inima este ca marea, păstrează în adâncul ei tot ce a primit! ♥

Ei spun că lumea Disney e cel mai fericit loc din lume. Evident, nu au fost încă în braţele tale! ♥

Ea: Lumea e plină de lucruri frumoase.
El: Da si tu eşti unul dintre ele! ♥

Si o strangi la piept, ca acum ceva timp si nu ai renunta la ea, pentru nimic la schimb! ♥

Fata: Dacă plec, mă aștepți?
Băiatul: Nu. dacă pleci, eu vin cu tine! ♥

Ea: Eu niciodată nu castig!
El:Eu te-am lăsat odată să castigi!♥.
Ea:Cand?
El:Cand mi-ai castigat inima!

Dacă te-aş mai putea iubi o dată, aş face-o cum trebuie. ♥

Și apoi s-a apropiat de urechea ei
Și i-a zis in șoapta: "Fii iubita mea"! ♥

Erau doar amici, până s-au sărutatt. ♥!

Şi începeai să mă cerţi.
Dar simţeam în vocea ta că erai gata să mă ierţi ♥!

Cele mai frumoase sentimente sunt acelea pentru care nu există cuvinte să le poţi descrie. ♥!

Undeva printre toate râsetele, certurile şi convorbirile noastre lungi am reuşit să mă îndrăgostesc de tine! ♥.

Te iubea, dar nu-ţi spunea.
Îi era greu să te privească-n ochi.
Şi să te ia de mână... ♥.

Are acei ochi pe care niciodată nu am putut sa îi uit! ♥.

Unele momente încep să cred, că niciodată nu mor. ♥!

Mai știi când m-ai strâns în brațe întâia oară? Îți bătea inima nebunește. Și mie asemenea. ♥!

Încă o mai iubeşti, nu?
Nu-mi pot imagina ziua când voi înceta. ♥!

şi-n inima ei, doar EL e pe locu` 1. ♥!

➸ De fiecare dată când îl privesc îmi scapă câte-un zâmbet. ♥!

Pentru mine au contat acele momente când fără să vrei m-ai făcut fericită. ♥!

Nu am averi.Il am doar pe el,care ma suna sa-mi spuna :"ai grija de tine iubita, te pup, noapte buna♥"!

O simplă aventură trece în două luni. O dragoste la prima vedere trece în doi ani. O iubire îți schimbă total viața. ♥

Pentru că atunci când mă gândesc la el, zâmbesc fără să vreau! ♥

De indiferenta:
Am invatat sa ofer oamenilor aceeasi importanta pe care mi-o ofera si ei mie.

Uneori e prea tarziu doar pentru a iti cere scuze.

Şi nu e nici dură nici rea, se comportă doar cum te comportai şi tu cândva kiss*!

Nu vreau promisiuni false, sunt sătulă de atâte cuvinte aruncate-n vânt fără nici o semnificaţiewinking.

Şi de azi înainte nu o să-mi mai pun încrederea într-o persoană care nu merită :].

Şi m-am hotărât de azi nu mă uit înapoi, privesc spre viitor şi zâmbesc! happy

Nu plânge că ai greșit`! Zâmbește, cu cât faci mai multe greșeli cu atât înveți să fi mai puternic/puternică puppy dog eyes

Urăsc genul ăla de persoane acre, sictirite, reci şi fără inimă!

În ziua de azii, nu poţi avea încredere în nimeni... Toţi pretind că îţi sunt prieteni pană când nu le mai convine de tine! oh go onjj

Poate că par dură şi de neclintit, dar sunt şi eu om şi simt! oh go on

M-am săturat să aud '' îţi vreau binele; meriţi tot ce-i mai bun '' şi daca-ntradevăr merit asta, de ce mereu sunt rănită, tocmai de voi ăştia, care spuneţi lucrurile astea?! happy.

Să iubesc?! Nu am nevoie. Să zâmbesc?! Este necesar. Să plâng?! Ceva normal. Să fiu eu?! MEREU! happy

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

| CristiB93 a răspuns:

Mai bine uita-l, degeaba faci pe indiferenta, daca el nu te iubeste, nu-i pasa deloc.

| e7d7n7 a răspuns:

Dacă statusul ăsta e pentru băiat degeaba te chinui! Crede-mă! Unui mascul i se rupe de ce status ai tu, pur şi simplu nu ne interesează, nu ne atinge pe suflet, nu nimic, ne doare în cel mai rău caz în vârful penisului.