| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa cititi! Am si eu o nelamurire. Este un baiat de care chiar imi place. El este a 9a.eu mai mica ca el. Am pus un coleg sa vorbeasca cu el pe mess. Si colegul meu a adus vorba intamplator de mine. Joi a venit seara cand ieseam de la ore sa vada cine sunt. A intrebat un baiat si i-a ziis cine sunt cand am iesit din scoala. Cand l-am vazut acolo uitandu-se la mine am ramas masca. Eu am iesit din curtea scolii si el a venit imediat in spatele meu. A trecut vorbind cu un baiat de mine si a trecut in fata mea. Apoi s-a intors brsuc si a intrat in plin in mine. A stat putin timp asa si s-a uitat la mine apoi a zis pardon si a plecat iar in spatele meu. A mers asa pana ce eu a trebuit sa ajung acasa. Baiatul care i-a aratat cine sunt a venit la mine si mi-a zis ca angrybaiatul de care vorbesc) vrea sa vorbeasca cu mine. Eu nu am ramas. Am ajuns acasa si pe mess si-a cerut scuze ca a intrat in mine si a inceput sa imi zica multe chesti despre el pe care multi nu le stiu. A doua zi adica vineri clasei mele ne-a dat drumul mai devreme.la 5. La 6 a venit iar X si a stat cu 2 prieteni si a tot asteptat(mi-a zis colega mea care era de servici pe scoala)Am mai vorbit cu el pe mess. Iar azi la ora 12 la inceputul orelor a venit la scoala si s-a uitat numai la mine cand vorbea la telefon. Noi plecam cu clasa in oras. A venit in spatele grupului chiar daca el statea in directia opusa cu ceea in care am pleacat noi. A mers cam 1 km in spatele grupului si cred ca astepta ca eu sa raman in spatethinking Nelamurirea este. Oare ma place? De vine sa ma vada si vrea sa vorbeasca cu mine?

3 răspunsuri:
| Swallow a răspuns:

Hi happy eu cred ca i`ai trezit un oarecare interes si ca acum ii va fi interesant sa afle citeceva despre tine happy si eu cred ca te placewinking deci pentru inceput felicitari love struck dar un mic sfat : nu`i arata ca esti topita dupa el cum a fost scris mai sus ca ai ramas mascawinking Bye` :*

| Wowhow a răspuns:

Asa e, nu e deloc indicat sa-i arati ca esti topita dupa el, dar nu e bine nici sa-l ignori, pentru ca asa ar avea impresia ca toate eforturile lui sunt inutile si ar inceta sa le mai faca.De exemplu la excursia voastra cu clasa in oras, ar fi fost mai bine sa fi ramas in spate, sa vezi ce se intampla, poate chiar sa-l tachinezi putin.happy E interesat de tine, asta e clar.Nu stiu daca te place inca, pentru ca nu te prea cunoaste. Dar daca ii dai sansa sa o faca si daca vorbesti cat de cat cu el si ii arati ce fata minunata esti, atunci probabil ca el chiar va incepe sa te placa.Bafta!happy

| Elvena a răspuns:

Pai daca zici ca se tot tine de tine, te simpatizeaza cel putin. Decat sa stai sa tot intrebi, mai bine discuti cu el si gata, lucrul asta rezolva majoritatea problemelor.