| IuliaWosster a întrebat:

Hey!love struck
Deci. vreau parerile voastre la problema meahappy Am fost cu un baiat pe care l-am iubit foarte mult.sad El m-a inselat cu alta fata, dupa mi-a explicat ca ii pare foarte rau ca tine la mine si ca vrea sa ramanem prietenihappy. Am acceptat chiar daca inca il iubeam.Acum cateva zile era pe mess si am vb cu el. el fiind foarte suparat deoarece iubita sa nu i-a raspuns la mesaj(stupid).
Era suparat si trist si mi-a povestit tot de parca am fi fost BFF. El crede ca in cateva zile se va desparti de iubita sa.Am procedat gresit ca l-am ascultat si am incercat sa ii dau sfaturi in privire cu iubita lui?! Am fost proasta deoarece am provocat asa?!sad Iar daca da de ce? eu inca il iubesc.sad
Mersilove struck pentru raspunsurile voastre si scuze pentru greselile de ortografie...big grin m-am cam grabit.big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am trecut prin aceeasi situatie ca si tine. Doar ca discutia despre prietena lui a fost la telefon, si nu pe mess.Atunci,sincer,nu mai stiu exact ce i-am zis pentru ca eram atat de entuziasmata ca ma suna, incat nu am mai bagat in seama cuvant cu, cuvant din ceea ce am discutat.Stiu doar ca i-am zis sa incerce sa comunice mai mult cu ea, iar daca nu va merge relatia, sa renunte la ea...Au trecut 2 saptamani si el m-a sunat iarasi zicandu-mi ca a ajuns la concluzia ca nu are nimic in comun cu acea fata si ca, daca as vrea sa ne impacam, l-as face cel mai fericit.Pe moment nu i-am dat niciun raspuns, desi mi-as fi dorit enorm sa fim impreuna din nou pentru ca adevarul e ca il iubeam extrem de mult...asa ca, in cele din urma i-am zis ca daca el considera ca poate pune sentimente in relatia aceasta, eu n-am nimic impotriva cu impacarea.Si ne-am impacat.De atunci suntem impreuna(de 1 an) si ne intelegem foarte bine, chiar daca mai sunt si unele contraziceri intre noi.Asa ca dupa ce am trecut si eu prin aceeasi situatie iti pot spune ca ai procedat corect pentru ca asa i-ai castigat increderea si poate chiar un strop din iubirea luiwinking

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu mai vorbi cu el!
Dupa ce si-a batut joc de tine vrea acum sa fi tu umbrela lui si cel mai bun prieten?! Ce marlan...

Data viitoare nu ii mai raspunde si spune-i ca are prietena, sa vorbeasca cu ea ca tu nu esti jucaria lui!

Mai si suferi pe langa el auzind de cuceririle lui infantile...

Clar: Nu mai vorbi cu el!

Răspuns utilizator avertizat
| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

Suna la French Kiss daca ai peste 14 ani(de la 15 in sus). pe kiss fm de la ora 22:30 la 1:00

| xjustfearless a răspuns:

Eu una, daca m`ar fi inselat nici nu as mai fi vrut sa aud de el...sau sa-l vad in fata ochilor. Cat despre problema cu prietena lui, in locul tau nu m-ar interesa. Tu il iubesti, nu-i mai da sfaturi de impacare cu prietena lui, lasa-i in pace sa-si rezolve singuri problemele. Poate asa se vor desparti si va apela la tine. Nu spun asta cu rautate sau...asa, asta e parerea meahappy.

| stefy_2212 a răspuns:

Acum daca te-a inselat greseala lui.

eu in locul tau facem la fel.
s-a int acu nu mai ai ce face.

eu zic sa ramaneti prieteni. si nu ai gresit ca l-ai ascultat.parerea mea