| iuliana12345678910 a întrebat:

Heyy. Am 14 ani si De cateva luni am un prieten (amic) nou.happy ne-am apropiat foarte repede unul de celalalt. Amandoi avem incredere unul in celalalt. Ba chiar ne dam sfaturi si mai multe. Insa uneori el imi vorveste atat de frumos incat am impresia ca simte ceva pentru mine..de ex: i-am zis mai de mult ca mi s-a ciufulit parul iar el a spus ca tot draguta raman. Sau mi-a dat mesaj mai de mult intr-o dimineata. In care zicea ca se bucura ca am intrat. Mi-a spus si ca ma iubeste(dar totusi aici se referea ca ma iubeste ca o amica) mi-a spus ca 2 ori ca sunt foarte de treaba. Ca il fac mereu sa zambeasca. L-am mai intrebat intr-o zi pe la cat se culca el mi-a spus ca se va culca atunci cand o sa ma culc si eu. Conversatia noastra e plina de puppy face., inimioare, pupici... Daca ar vedea-o mama ar spune ca sunt cu el si ca o mint. Oricum e genul de baiat mai sensibil. Compune poezii. Si mai multe. Imi face cate un compliment de fiecare data cand vorbim. Faza este ca zilele astea mi-a povestit de o fata pe care o place, ma bucur ca a avut incredere sa-mi spunahappy daar nu a vrut sa imi zica numele ei. Pur si simplu. P.s mie nu imi place de el. Adica da, il iubesc si tin la el foarte mult e ca ub frate mai mare cu cateva luni pentru minelaughing si nu as vrea sa il pierd. Ca sa zic asa. Dar intrebatea nea este. Voi credeti ca simte ceva pentru mine si pentru acea fata de care mi-a povestitlaughing eu sincera sa fiu il vad pe el ca pe un frate. Atata tot. Si n-as vrea sa sufere. Nici din cauza mea nici a nimanuisad el mi-a mai spus ca nu o sa ma faca sa sufar. Ca o sa fie mereu langa mine gata sa ma ajute. Spuneti-mi parerea voasta. Scuzati-mi greselile. Dar am scris repede si de pe telefon. :3 si multumesc anticipat:*

3 răspunsuri:
| ArianaDwen a răspuns:

Este posibil ca el sa te placa si de aceea daca vei crede din ce in ce mai mult ca el te place ar trebui sa-i expici ca tu il vezi doar ca pe un prieten si atat. Si poate intr-o zi il vei vedea mai mult ca pe un prieten, si hei, daca nu risti, nu castigi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deocamdata ramaneti la statutul de amici, lasa timpul sa mai treaca, vezi cum se comporta si nu te grabi in decizii pripite

| suMRed34 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui ca iti place baiatul X, pentru ca asa isi va da seama singur ca nu fata de el ai genul acela de sentimente si asa nu vei fi nevoita sa il refuzi daca vine si iti marturiseste ca te place si ca ar vrea sa fii iubita lui.Asta daca nu vrei sa il faci sa sufere prin a-i spune direct ca nu il placi. Oricum va suferi daca intr-adevar te place.Acum e la alegerea ta, ori spui ca iti place un alt baiat concret ori ii spui ca este fratele pe care ti l-ai dorit intotdeauna si ca esti fericita sa ai un prieten asa de bun ca el. Sper ca ti-am fost de folos.