| ozzyyy a întrebat:

Hey,am revenit cu inca o intrebare.are legatura cu postarea aceasta http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/ce-parere-aveti-despre -o-relatie-intre-o-fata-de-20-ani-si-un-barbat-de-35-ani -pe-ei-personal-nu-ii-deranjeaza-deloc/

deci...cei doi au deja 5 luni de cand sunt impreuna.in acest timp au ajuns sa faca si sex.doar ca fata mi-a povestit ceva..inainte se intelegeau super bine, vorbeau mereu pana pe la 3 noaptea.asta fiind in primele 2 luni de relatie.cam pe cand am postat eu acea intrebare.dar de o perioada, cam tot vreo 2 luni ei nu mai vorbesc atat de des.la telefon vorbesc maxim 15 minute pe zi,cateva mesaje si atat.dar mi-a spus ca atunci cand se intalnesc sunt fericiti amandoi, el se poarta foarte dragastos cu ea mereu.dar dupa ce se duce fiecare la casa lui apare acea distanta.ea e indragostita nebuneste de el, el zice ca si el o iubeste dar nu simte mereu nevoia de a-i spune continuu ca o iubeste sau ca ii e dor de ea.dar asta nu inseamna ca el nu simte asta.asa a spus el.el e genul care se plictiseste foarte repede de o fata dar cu ea vad ca deja au 5 luni impreuna iar ei ii este mereu teama ca el sa nu se desparta de ea si ea sa ramana "cu buza umflata", voi ce credeti despre relatia lor?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e nici un fel de distanta intre ei, dar au ritmuri diferite si chiar daca sunt implicati in aceeasi poveste, fiecare o percepe diferit.
La 35 de ani un barbat este in plina ascensiune profesionala si e plin de stres,cauta o partenera intelegatoare si iubitoare,langa care sa se elibereze de griji si ganduri si cu care,eventual, sa deschida o casa, pentru ca anii au cam trecut, nu?
Pe de alta parte, o fata de 20 de ani,inca nu si-a trait viata,nu are prea multe experiente,e dornica sa iubeasca si sa fie iubita si are o idee destul de romantica asupra acestor lucruri,ea inca mai asteapta un fat frumos pe un cal alb,macar in visele ei cele mai secrete.
Ea este pentru el vacanta si linistea lui,el este salvatorul ei in armura, iubitor si indragostit, care ii va oferi o viata plina de fericire.
Desi romantata, situatia cam asa sta, exista o diferenta intre ei.Nu e neplacuta,nu e ceva grav, au nevoie sa-si dezvolte mereu noi canale de comunicare si totul va fi bine.
El ii ofera o dragoste matura si asezata, iar ea e ingrijorata ca dragostea ei adolescentina s-ar putea sa nu-i fie de ajuns.
Eu cred ca el e foarte multumit, ba chiar, acesta poate fi unul din motivele pentru care se simte atras de ea.
Si ii vad foarte bine pentru destul timp de acum incolo.
happy

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Necesitatile personale difera de la persoana la persoana.
Un barbat, in general, cand are alte preocupari, se concentreaza pe acele lucruri, si nu este preocupat de partea sentimentala, pe cand o femeie nu este atat de "unilaterala", astfel incat, orice ar face, este cu gandul si la sentimente.

| CoquineNoire a răspuns:

O obsedata de atentie si companie, nu are viata ei, preocuparile ei, nu intelege ca pentru un barbat la acea varsta cariera e mai importanta.
rau e ca are cariera (probabil contribuie si mai mult dpdv financiar in relatia lor), rau era daca nu avea job.
asa-s femeile, duse, nu ma mira.

ia zi-i din partea mea asta: "la ce-ti trebuie fa sa-ti zica zilnic ca te iubeste? cand iti spune o data (prima oara), nu e de-ajuns, nu e valabil pentru tot restul vietii, pana la adanci batraneti, cum visezi tu precum o printesica d-aia din basme infantile? la ce-ti trebuie sa repete aceeasi chestie zilnic? suferi de alzheimer?"

are abia 20 de ani, mai are de crescut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' tu alta treaba nu ai decat sa pui intrebari despre relatia celor doi? Esti mai rau decat o coafeza! Incearca sa iti pese mai mult ce faci tu decat ce fac doi cunoscuti de-ai tai in viata lor intima.

| ozzyyy explică (pentru anonim_4396):

Faptul ca am pus aceasta intrebare nu inseamna ca pur si simplu ma intereseaza viata lor, ca nu am eu alta ocupatie.am pus intrebarea pentru ca fata e sora mea! si prin asta o ajut si pe ea cu sfaturile ce le dau persoanele de pe TPU. dar se pare ca tu nu ai vrut decat a te bagi in seama si te-ai bagat degeaba! mai bine taceai!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ozzyyy):

Raspunsurile celor de aici, care isi dau cu parerea despre niste oameni pe care nu ii cunosc si o situatie despre care au foarte putine date, nu ii vor fi de niciun folos respectivei. Nu mai cauta pretexte pentru curiozitatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca adevarata dragoste incepe sa se cunoasca dupa ce se implineste varsta de 40 de ani, pana atunci e doar practica. Barbatul respectiv nu este casatorit?