| CherryGirl67 a întrebat:

Heyylove strucklove struck
Am si eu o mica-mare problema:-s

Faza e ca, sunt impreuna cu prietenul meu de 7 luni si ieri m-a intrebat daca sunt pregatita sa facem urmatorul pas...Nu m-a obligat sau ceva, doar m-a intrebat...Eu i-am zis ca inca nu sunt pregatita si ca nu vreaustraight face
Sincer vreau, chiar mult pentru ca il iubesc enorm dar mi-e frica sa nu afle parinti meistraight face dar in rest nu am nici o retinere

Voi ce ziceti sa fac?:-s

P. S. NU VA BATETI JOC!:O3

Si va rog nu-mi dati raspunsuri gen "cati ani ai" sau mai stiu eu ce!

funda:*love struck

Răspuns Câştigător
| denisa2803 a răspuns:

Si prietenul meu mi-a spus acelasi lucru.ca vrea sa facem dragoste ca ma iubeste.eu nu am vrut sa accept acest lucru pentru ca ina sunt prea tanara.ma inteles. Sfatul meu este sa nu faci asta.depinde si de varsta pe care o ai, dar trebuie sa te gandesti de 1000 de ori la chestiile care ti se pot intampla.Te cred ca il iubesti, si stiu cum e.dar ti-am zis, trebuie sa te gandesti ca pot aparea si alte probleme.Nu neaparat sa afle parintii tai.:*:*:*Cel mai bine alege cu inima, ca ea iti da c

11 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Buna.daca te simti pregatita de ce sa nu faci pasu` asta? parintii n`au de unde afla.asta daca nu te duc periodic la ginecologlaughing ceea ce nu prea cred.deci pana la urma e corpu` tau si daca vrei asta e ok.

| UninspiredName a răspuns:

SIncer, nu cred ca au cum sa afle ai tai.adica zii lui sa planuiasca totul.si sa fie cumva in timpul zilei sau sa le zici parintilor ca te duci la o fata sa dormi, sau la o petrecere... oricum, succes! Aveti grijatongue.

| Christal a răspuns:

Daca chiar ti la el si esti constienta ca va ramane cu tine orice se va intampla atunci e foarte binehappy
la asta trebuie sa te gandesti.e cel mai important. daca chiar il iubesti si ai incredere destul de mare in el eu zic ca merita.
nu poti sa zici nici ca e foarte devreme...adica aveti ceva luni de relatiehappy si daca ai si o varsta cum sa zic 'decenta' pentru asa ceva.e si mai binetongue
aii grija. si nu uitati sa va protejati. si stai linistita.cine nu vrei sa afle nu va aflahappy

| iubbirica a răspuns:

E decizia ta! E viata ta! Totusi ar trebui sa vb cu mama ta sa o intr daca o sa se intample sa faci... ce parere are! Si de aici poti sa te ghidezi, si vezi ce iti raspunde si ea. Daca tuh vrei asta e tot ce conteaza. Este decizia ta si tie iti apartine. Dar vezi sa nu regreti dupa. Iti zic sa mai astepti cam O luna si totusi sa o intrebi pe mama ta!
Bafta! :*
Nu uita: ultima decizie e a tawinking

| aryana_4212 a răspuns:

Draguta sa stii ca acel pas trebuie sa-l faci cand simti sigur ca esti pregatita si nu ai nici o retinere nu stiu cati ani ai dar fi sigura de ce faci
este un lucru frumos pe care nu o sa-l uiti niciodata pe care nu trebuie sa il regreti succes si ai grija sa fie ceva de neuitat cand esti pregatita
PS cand iubesti cu adevarat treci orice obstacol pentru ca dragostea invinge tot ...protejativa

| demonykangel a răspuns:

Buna! deci daca tu te simti destul de pregatita sa faci acest pas mai ales pentru ca il iubesti asa mult si iti doresti lucrul asta.Fa'o.Ca sa nu afle parintii tai vorbesti mai intai cu prietenul tau si ii spui ca nu vrei sa mai afle nimeni si totul se va rezolvawinkingsper ca te'am ajutat

| barbieboy a răspuns:

Eu sunt baiat imi place d"dragostea" Nu mai sunt virgin de la 13 ani, Dar daca esti fata este ciudat deoarece dacau n baiat face dragoste cu o fata e smecher mare tot gigolo si daca o fata o face cu un baiat se spune ca e "curva" Cel mai bine e sa faci ce crezi tu, daca il iubesti si ai incredere in el fa-o daca nu nu

| Rococr a răspuns:

Ce sa zic ...lasa'l sa ti'o tragalaughing))

| maya_9227 a răspuns:

Imm...cred ca e bine sa ii zici ca trebuie sa mai lase timpul sa treaca pentru u nu esti pregatyta sa faci acest pas important, dar nu cred ca e bine sa o faci fara sa ay comvyngerea ca syh el te yubeste syh nu sa ty-o zyk cy dovedeask! pup syh ay gryja sa nu yntryy yn beleawinking:*

| Al3x_8582 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic. daca uh te simti pregatita, poti face dar eu m'as gandi de 2 ori inainte sa fac asemenea paswinking

| Deutza_7841 a răspuns:

Atat timp cat tu esti pregatita...