| hahaha_5144 a întrebat:

Hi! Am si eu o intrebare! Daca te masturbezi este posibil sa nu mai fi virgina?

13 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da, e posibil. Dar la ce te ajuta sa stii? Ai facut-o deja? Urla hormonii in voi fetelor! De ce nu urla oare si neuronii?!

| Derye a răspuns:

De la masturbare nu te dezvirginezi. Nici psihic nici fizic.
A fii virgin inseamna sa nu fii intretinut relatii sexuale cu un partener. Poti sa-ti introduci si castraveti, ca tot virgina te numesti (rima, hihi).
Cand te duci la ginecolog, si el vede ca ai himenul rupt, le zice parintilor ca, e posibil sa nu mai fii, dar e posibil sa mai fii inca. Himenul se poate rupe si la anumite exercitii fizice gen spagat, deci nu e o regula.
Prezenta sau absenta himenului, nu indica neaparat virginitate. Poti sa faci sex, si sa nu ti se rupa himenul. La unele femei se rupe doar la nastere (cand naste femeia, nu cand e nascuta).
Dai inainte fato, ca nu te dezvirginezi.

TINE MINTE: pana nu faci sex cu un baiat, esti virgina.

| Derye a răspuns:

@Nightnday: Ai dreptate, virgin inseamna pur. Dar virginitatea la oameni, inseamna sa nu fii intretinut relatii sexuale. Confunzi tu termenii./

| Alex0194 a răspuns:

Te poti dezvirgina cu degetul sau alte obiecte dar poti sa nu te dezvirginezi, depinde de corpul tau, daca se rupe himenul de la masturbare nu mai esti daca nu nu

| Contrast a răspuns:

Depinde cu 'ce" si "unde"...

| Ionutzz97 a răspuns:

Da

| Gosh. a răspuns:

Da, este. In cazurile in care folosesti chestii.anormale. Daca intelegi ce vreau sa zic happy

| myke a răspuns:

Da este forte posibil

| antolicious06 a răspuns:

Nu, daca te masturbezi esti virginawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihic, nu mai eşti. Fizic, depinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Derye Virgin înseamnă, în primul rând, pur. E de ajuns să ai astfel de gânduri că nu te mai poţi numi pur. Asta e, toţi ne mai gândim la prostii, am trecut de copilărie, nu mai suntem "puri". Ca să te consideri în continuare virgin, ar însemna să fii inconştient, ori dacă domnişoara începe această discuţie, demonstrează că îi vorbeşte conştiinţa.
A gândi ca tine, sau cum o sfătuieşti tu să gândească, ar însemna să se AMĂGEASCĂ singură. Este clar ca lacrima faptul că deja trece de acea inocenţă (virginitate) dacă face acest act. Asta cât priveşte psihicul. În ceea ce priveşte fizicul, ai dreptate, parţial. Din punct de vedere medical, himenul rupt înseamnă pierderea virginităţii. DOAR d. p. d. v medical fiindcă omeneşte, practic, de bun-simţ, eşti virgină câtă vreme ruperea a fost un accident.
Draga mea "Anonimă", consideră că eu sunt îngeraşul care stă în dreapta ta, iar Derye este îngeraşul care stă în stânga ta. Ai dreptul de a alege. Nici nu a fost nevoie să apelez la religie pentru a-mi argumenta spusele. Consider că ce am spus ţine de bun-simţ, uşor de acceptat de un individ, indiferent de educaţie, religie, etnie etc.
Indiferent ce faci, să fii sinceră cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În cel mai rău caz, am dat un alt sens. Dacă înseamnă şi ce am zis eu, înseamnă că răspunsul meu e valabil. Oricum, îţi recomand să reciteşti mesajul pe care l-am trimis iniţial şi încearcă să-l aprofundezi. laughing

| emilli a răspuns:

Pai depinde cum.
in mare parte da.
eu ti.as recomanda sa nu o faci happy