| maryz a întrebat:

Am si eu o intrebare daca te masturbezi e posibil sa iti vina ciclu mai repede?

6 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

Ai incercat tu sa te masturbezi?

| Zenicide a răspuns:

Da, este corect.

| maryz explică (pentru Zenicide):

Adica iti poate veni? daca esti in perioada care se aproprie sa iti vina?

| Chrissy92 a răspuns:

Dar de ce faci asta?

| Bogdean a răspuns:

Doar daca esti fata

| Alanna a răspuns:

In primul rand, daca te masturbezi inseamna ca esti la o varsta la care hormonii se "joaca"in corpul tau. Asta inseamna ca oricum ciclul tau nu este regulat si iti poate intarzia sau iti poate veni mai devreme. Problemele hormonale se regleaza cu timpul, iar daca nu, va trebui sa mergi la un medic sa vada ce ti s-ar potrivi ca tratament.
Parerea mea este ca nu masturbatul determina venirea ciclului mai devreme, ci aceiasi hormoni jucausi iti dau si starea pentru masturbare si fac si ciclul sa vina mai repede.