| Armyde a întrebat:

Hi! desi iubesc un baiat fff mult a trebuit sa ma despart de el(si ca sa intelegeti)acum 2 ani am inceput sa ne cunoastem mai bine dar parinti mei au aflat de noi si nu neau mai lasat sa fim impreuna insa noi tot am continuat sa fim impreuna fara ca ei sa stie pentru ca ne iubim enorm de mult! Am petrecut multe momente frumoase impreuna insa nu de mult a trebuit sa ma despart de el, desi il iubesc, pentru ca noi nu prea ne vedeam, nu stateam impreuna iar eu m-am cam saturat sa tot mint parinti, dar cel mai important motiv a fost ca noi sa putem fi impreuna peste vreo 1-2 ani(cu acordul parintilor). adica cand eram impreuna era ca si cum nu am fi.insa astazi, desi el nici nu mai vb cu mine pentru ca crede ca mi-am batut joc de el si l-am mintit, l-am condus impreuna cu prietenii la tren iar cand a plecat s-a uitat la mine. iar in privirea lui am vazut URA SI IUBIRE! stiu ca e suparat pe mine, extrem de suparat, si a zis ca nu exista a doua sansa.nu inteleg cum de ma uraste si ma iubeste in acelasi timp? credeti ca ii trebuie timp ca sasi deie seama ca tot ce am facut a fost doar ca noi sa putem fi impreuna peste ceva timp? nu mai stiu ce sa cred! il iubesc atat de mult si e atat de dureros sa-l vad indepartanduse de mine, cred ca stiti(unii) cat e de greu sa te desparti de pers pe care o iubesti doar ca mai apoi sa puteti fi impreuna, si toti sa stie, fara ca ea sasi deie seama ca ai facut acel lucru ca sa fie bine intr-un sfarsit si ca voi sa puteti fi impreuna!

4 răspunsuri:
| multimoak a răspuns:

Nici ai mei nu-mi permit sa fiu cu cine sunt pentru ca ei spun ca el este prea mare pentru mine. Si noi am recurs la faza asta, dar sincer nu cred ca se va implini ceea ce ne dorim, sau mai bine zis ce ne-am dorit candva. Il inteleg pe al meu ca e baiat si are nevoie de atentie si oricat de mult m-ar iubi si-ar suferi pentru mine, se va simti mult mai bine daca isi va gasi pe cineva la care sa aiba acces cand vrea el si nu intr-un viitor de un an sau doi. Oricum stiu ca este greu, trebuie sa te mentii ferma si sa fii pregatita sa infrunti si binele si raul. Orice se poate intampla in tot acest timp, asa ca incearca sa te obisnuiesti cu ideea ca sa nu iti fie greu mai tarziu cand vei fi dezamagit. Sper sa-si respecte promisiunea si sa se intoarca la tine la vremea stabilita de voi, dar gandeste-te ca in 1-2 ani il poti uita sau fara sa vrei va interveni altu in viata ta sau a lui...
Cum spunea un bun amic de-al meu: "Asteapta neasteptatul!" tongue

| validana a răspuns:

Ai facut mare greseala ca te-ai despartit de el. Te cred ca iti era tare greu sa iti minti parinti, dar iubirea vostra era cea mai importanta.Supararea parintilor tai le trecea in timp, de dragul tau, dar tu daca te-ai despartit de prietenul tau, iai dovedit acestuia ca nu ai tinut asa de mult la el incat erai in stare sa iti infrunti parintii.Cand te-ai despartit de el, nu te-ai intrebat vreo clipa daca el te va astepta pana cand parintii tai vor fi de acord cu relatia voastra? Nu te-ai intrebat cat sufera din cauza ta? Nu te-ai intrebat cat rau ii faci pentru ca ai renuntat la el din cauza parintilor tai? Nu te-ai intrebat daca parintiii tai au fost sinceri cand au spus ca vor fi de acord cu relatia voastra peste cativa ani? Sunt multe intrebari pe care nu cred ca ti leai pus.Mare greseala ai facut! Incearca sa il cauti pe acel baiat si sa vorbesti cu el, sa ii explici ca iti era tare greu, ca il iubesti enorm de mult, ca tiai dat seama de greseala pe care ai facut-o, ca nu se va mai repeta aceasta greseala si ca esti in stare sa iti infrunti parintii pentru a apara iubirea voastra(daca il iubesti cu adevarat). Acesta este sfatul meu.Acum faci ce crezi ca este mai bine pentru tine.Mult succes!

| adela100sweet a răspuns:

Nici pe mine nu ma lasa parintii sa fiu cu baiatul cu care is doar pentru ca ii mai mare ca mine cu 3 ani. sper sa te impaci cu el dar nu trebuia sa te desparti de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte trist,,,,,,,,,,,,aceiasi poveste o traiesc si eu,la fel parintii nu-mi permit pentru ca spun ca este prea mare pentru mine,,,,,,,si nu este un baiat nu prea bun,,,,,,,,,insa mie nu mi se pare asa pentru ca il iubesc enorm de mult si as face orce sa fiu cu el,,,,,la fel le-am facut pe plac parintilor si ne-am despartit cu lacrimi in ochi,,,dupa care am ramas prieteni insa toate acestea a fost pina intr-o zi pentru ca el iarasi dorea dragostea mea nu ma putea uita ceia ce faceam si eu,,,,,, si pina in ziua de azi ne iubim dar traim o iubire imposibela,,,,,,,, datorita parintilor