| anonim_4396 a întrebat:

Hi guys! De curând mi-am făcut relație și nu știu cum sa îi explic iubitului faptul ca nu pot fi întotdeauna epilată in zona intimă, deoarece mă epilez cu ceară la salon și acest lucru necesită ca parul sa fie destul de mare ca sa poată fi smuls. In concluzie îmi este jena in perioada cât aștept parul sa crească, poate iubitul meu va fi deranjat de acest fapt. Sfaturi, idei, păreri? Cum as putea vorbi cu el?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate sa fie, poate sa nu fie. Noi nu stim, pentru ca nu suntem el.

Este iubitul tau, vorbeste cu el despre asta, nu cu noi. Cu el ar trebui sa vorbeste despre orice si oricand si sa iti ofere siguranta de care ai nevoie in orice faci sau faceti amandoi, de comun de acord.

Bafta!

11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ei na, dacă asta îl deranjează e un bou si mai bine îl lași.

| NarcisIfrim a răspuns:

Vrei sa vorbesc eu el? Esti intr-o relatie cu el, nu e un coleg de clasa.Ii spui pur si simplu.
Daca nu ii va conveni, atunci ve-ti face si voi cateva zile pe luna, cand vei merge la salon.

Cu gura.
Folosește-o și pentru comunicare.
Sau cu tastele, cum ne-ai spus și nouă.

Câte lucruri nu îți permiți să îi spui dacă ceva atât de banal ți se pare dificil de spus?

| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-au pus macar si pentru o clipa intrebarea daca pe actualul iubit il deranjeaza sau nu existenta parului pubian?

| Icyyy a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Știu doar ca bărbații in general nu-l prefera. Sunt puțin sceptica deoarece e primul meu iubit și primul cu care am întreținut relații.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca trebuie sa ii spui happy astea vin de la sine.el nu știe ca te epilezi la salon?

| Icyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Deocamdată nu, deși intenționez sa-i spun. Suntem de 2 luni împreuna abia

| Icyyy a răspuns (pentru NarcisIfrim):

Mulțumesc! Chiar voiam sa aud o părere masculină happy

| Icyyy a răspuns (pentru Unknownzgw):

Sunt puțin cam timida și este primul meu partener sexual. Voiam sa aud niste opinii din partea sexului masculin ca sa văd cum ar reacționa alții la o situație de genul happy

| Freya1 a răspuns:

În momentul in care trebuie sa faceti ceva si nu esti epilata poti sa o spui sunt forma de glumă sa il atentionezi din timp si cred ca va intelege.
Dar acum cu pandemia asta nu stiu unde te vei mai copila la salon. big grin

| Stochel a răspuns:

Atunci ramane sa te razi cu bicul sau sa dai cu crema depilatoare sau sa-i faci oral