| Ariana6572901 a întrebat:

Am o întrebare pentru fete:
Eu am 12 ani si vreau sa ma epilez in zona intima, dar nu stiu cu ce.
Cu bicul o sa imi creasca super repede iar cu alte chestii nu stiu care e mai potrivita pentru varsta mea.
Mama zice ca sunt prea mica pentru salon.
Vreau sfaturi cu ce ma pot epila!

12 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Daca esti bruneta, acolo jos, cu laser... sunt saloane (nu iti recomand aparate, ma indoiesc, ca iti permiti)
este semi-permanent (creste foarte, FOARTE greu) si nu doare... DELOC

| Ariana6572901 explică (pentru Zuzu1991):

Da din pacate sunt brunetă.
Mersi de sfat!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Ariana6572901):

Cu placere, asta e cea mai buna metoda de depilat pe care o stiuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti prea mica pentru salon, poti opta pentru epilarea cu pasta de zahar. Este mult mai blanda decat ceara. Nu are rost sa iti bati capul in fiecare zi cu epilatul cu lama cand exista alternative.

| Ariana6572901 explică (pentru anonim_4396):

Ok multumesc o să iau în considerare raspunsul tău!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O crema depilatoare. La Avon aveau chiar pentru zona inghinala.

| Ariana6572901 explică (pentru anonim_4396):

O sa ma interesez si de o crema depilatoare o sa iau in calcul mai multe variante si o sa vad care se potriveste mai bine pielii mele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ceara sau cu pasta de zahar e cel mai indicat, fiindcă parul cu timpul va crește mai rar și mai subțire. Probabil ai probleme hormonale daca la vârsta asta ai par in zona inghinala. Ar trebui sa o asculți pe mana ta și să începi să te epilezi de la 14 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident tu faci ce vrei și ce simți. Cu crema nu as recomanda fiindcă e o zona foarte sensibilă și poți rămâne cu arsuri și e și toxică.

| Ariana6572901 explică (pentru anonim_4396):

Mamei mele tot pe la varsta aceasta i.a crescut par in zona intima deci cred ca e normal nu stiu...
Am fost la un medic acum cateva luni si a zis ca nu am nicio problema el a zis ca e normal sa am par pubian la 12 ani.

| Ariana6572901 explică (pentru anonim_4396):

Da nu stiu o sa vad ce fac si cum fac
O să mă gândesc, o sa mai caut pe internet si o sa ma hotărăsc
Mulțumesc de sfaturi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ariana6572901):

Înseamnă că e genetic și nu ai probleme. Cu ceara e cel mai indicat și pasta de zahar fiindcă parul va creste puțin mai mai greu și parul se va subția.