| PufulethePuffy a întrebat:

Hi TPU de cate ori pe saptamana trebuie sa ne spalam pe cap? Ca am auzit ca daca spalam zi de zi se ingrasa si mai rau parul.
FUNDA (scuzati categoria este cea mai vizitata) >:"

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Da,ai auzit bine. Cu cât speli părul mai des,cu atât se va îngrăşa mai repede şi va căpăta un aspect neîngrijit. Deci, nu face greşeala de a te spăla în fiecare zi pe cap, cel mai bine şi indicat ar fi o dată sau de două ori pe săptămână.
Baftă!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Recomandarea este sa te speli pe cap o data la 3 zile (adica doua zile nu, o zi da)

| ascovit a răspuns:

3 ori pe saptamana
Eu fac in felul urmator:
luni, miercuri, si sambata...

| cherrybomb a răspuns:

De cate ori simti nevoie. eu fac odata la 2 zile folosesc tot felul de porcarii pentru par. ceara, fixativ, ulei de par...
si asa m-am obisnuit daca nu fac odata la 2 zile ma mananca rau pielea capului

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Este adevarat ca daca te speli des pe cap parul se ingrasa.Cel mai bine ar fi 1-2 ori pe saptamana. Sper ca am fost de folos, pa-pa!

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
In medie, de vreo 2-3 ori pe săptămână, dar pe corp trebuie în fiecare zi.
Sper ca te-am ajutat!

| Aditzu a răspuns:

Odata pe saptamana happy da e adevarat ingrasa si deterioreaza rezistenta firului de par.

| aumih16 a răspuns:

De spalat! tot timpul trebuie! dar nu pe cap! pe corp!