| anonim_4396 a întrebat:

Hla TPU! am 22 d ani si o relatzie d 3 luni.nu stiu c naiba am, dar intotdeauna imi insel iubitzii indiferent daca mi indiferent, daca tzin la el sau chiar il iubesc.tzin sa precizez ca nu-i insel neaparat facand sex.cand am inceput sa ies cu actualul aveam o relatzie d 8 luni, normal nu am renuntat la celalalt, am mai continuat vreo 2 saptamani cu el. faza rea ca aseara am iesit la un suc cu uby, acolo ne-am intalnit mai multi printre care si prietena mea cea mai buna si fratele ei.in seara d craciun dupa c a plecat uby acasa eu m-am sarutat d mai multe ori cu fratele prietenei mele. j aseara fratele prietenei mele s-a scapat ca are p tel poze compromitatoare cu mine. uby meu nu era atent la discutzie pentru ca vorbea cu prietenul lui, dar un altul da a auzit tot.azi cand am vb la tel nu stiu sigur dar l-am simtzit ciudat adica inainte nu s indoiea d nimic c ii sp dar atunci da.adica mi-e dor d tine. el-sigur? ma intreb oare ii imaginatzia mea pentru ca ma simt vinovata sau chiar stie ceva? il ador, chiar am inceput sa tzin la el, nu vreau sa-l pierd. el stie cum eram inainte, i-am sp tot. faza ca in ultimul timp am cam dat-o in bara cu cateva prostioare si el stie asta.nu vreau sa-l pierd, chiar il ador! dar nici nu mai vreau sa-l insel! cred ca nu merit sa platesc pentru o prostie d aproape 2 luni. voi c sp?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"cred ca nu merit sa platesc pentru o prostie d aproape 2 luni" - Ba da, meriţi!
Totală lipsă de respect pentru tine.

11 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

In primul rand, ai 22 de ani si nu stii sa scrii, nici nu se pune problema de facultate la tine, dar nu e normal ca in 12 ani de scoala sa nu fi invatat asta. In al 2-lea rand cum te astepti ca noua sa ne para rau pentru cat de c. urva esti tu? Personal, nici macar nu tolerez genul asta de persoane ca tine, niste gunoaie, nici nu se pune problema sa le compatimesc. Incheierea ta " dar nici nu mai vreau sa-l insel! cred ca nu merit sa platesc pentru o prostie d aproape 2 luni." ma lasa rece. Sa inseli 2 luni o persoana ti se pare nesemnificativ? Si pentru o prostie de 1 minut meriti sa il pierzi dar pentru una de 2 luni? Sincer eu sper sa te paraseasca si atata timp cat esti c.rva, sa nu mai ai pe cineva. As the quote says "Once you go black, you never go back."

| mihaibr11 a răspuns:

Eu am fost in locul lui "uby" si crede-ma ca e nasol tare si sincer daca la 22 de ani ai probleme d-astea trebuie sa te gandesti ce vrei tu si sa te limitezi happy ca asa o sa ai neplaceri. chestiile astea se intorc intotdeauna

| DorelSudoru a răspuns:

NesatulalaughingLol continua daca nu se prinde prostulaughingglumeam
Totul tine de tine daca inca il inseli inseamna ca nu il iubesti inca...

| Maya_9911 a răspuns:

Suferi de curvasareala tu, sunt total de acord cu ce a spus @therefor you. Sa'ti fie rusine, ma fata!

| annna a răspuns:

Ar trebui sa fi mai seriosa...winking

| jolidon a răspuns:

Nu te atrage tipul actual. inseamna ca stai numai cu baieti care nu prea te dau pe spate. mereu vor exista tipi mai buni decat cel cu care stai tu insa ceea ce nu ai inteles este ca pentru a nu insela o persoana trebuie sa cauti ceva dincolo de aspect care te va tine langa el mai mult decat facand sex. la 22 de ani ar fi trebuit sa stii toate astea si sa fii matura. sa te gandesti ca in cativa ani trebuie sa te mariti si sa lasi inselatu. incearca sa ramai singura o perioada ca sa iti clarifici sentimentele. nu fugi de singuratate cand din cate imi dau seama tu nu esti niciodata singura. stai asa si asteapta sa vina scanteia care iti va declansa dragostea pe bune, nu copilarii din astea. ca la 22 de ani ceea ce faci tu acum sunt copilarii de pustoaice. eu am 16 si nu am inselat insa e destul de devreme. nu stiu in ce masura ma voi schimba insa daca simti nevoia sa inseli inseamna ca actualul nu e pentru tine. tu cam sari pe baieti. lasa-i naiba. du-te la un psiholog. sigur te va ajuta in vreun fel

| Darkfable a răspuns:

Esti criminala. Adica spui ca il iubesti da te saruti cu altul? Spui ca tii la el da il inseli? Eu unu cred ca a aflat de se comporta asa dar probabil si el te iubeste si de aceea nu ti-a dat papucii pana acum. Te intreb: daca el ar face la fel tu cum ai reactiona? Nu ai de ce sa te simti vinovata pentru ca chiar esti vinovata. Imi pare rau pentru tine ca te comporti asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te condamn.Ia-i la rind pe toti si opreste-l pe cel mai tare care iti da fara numar, fara numar...Dar sa ajungi acolo trebuie sa-i incerci pe toti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trezeste'te cu picioarele pe pamant!
Asa eram si eu, luam dragostea in gluma.
Faceam misto, nu iubeam sincer.
Si de la o iubire care nu are la baza respect si dragoste se ajunge la inselat!
Eu zic sa iti clarifici sentimentele sau sa nu mai fi tentata de ispite. Baga la cap ca ai prieten! Si de cate ori vrei sa te dai la cineva spune in gand " Am prieten! ".
Si nu iti gadili orgoliul mai tare daca iesi cu ala, ala si alawinking.
Trebuie sa fi o fata greu de cucerit nu o prada usoara.

xoxo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

asa fata mea,fa schimb de experienta ca pina te mariti iti trece, am si eu o prietena(sta in Alexandria ) care face asa ceva si nu o condamn, pina te mariti iti trece

| Gooner a răspuns:

Sa iti fie rusine! Unul ar trebui sa iti ajungawinking Ce ai sa faci cand vei avea familie, copiii. ii lasi pentru altii? Mai fata, iti strici casnicia, sau prietenia. pentru ce? Pentru 1-2 ore cu altul?