| AneZniP a întrebat:

Ieri mi. a venit ciclul... pot face cumva sa opresc sangerarea?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti face nimic. Oprirea sangerarii ar duce la acumularea sangelui si endometrului necrozat in uter si infectie severa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o reacție fiziologică a organismului și trebuie să-l lași să funcționeze sănătos. Trebuie să ai răbdare câteva zile până la oprirea sa, naturală. Înarmează-te cu calm și toate cele pentru protecție.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Cu hormonii nu te joci. Decat daca sangerarea este exagerata, atunci apelezi de urgenta la un ginecolog.

| zuzu a răspuns:

Nu

| alliss a răspuns:

Nu. ai rabdare cateva zile. 5 6 zile. nimeni nu moare. stiu ca e aiurea. ai asa o senzatie de discomfort. dar in caz ca vrei sa te duci la mare strand sau oriunde unde sa porti costum de baie sau sa faci baie. poarta un tampon :* ai grija :* funditabatting eyelashes?

| looolliika a răspuns:

Nu.straight face e un decurs normal. astepta 5-7 zile siti trece mori?

| PinkPanther a răspuns:

Astepti sa treaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciclul este un fenomen inesplicabil. El nu se poate opri. Daca il opresti risti sa nu mai fii virgina.

| Dianis a răspuns:

2 3 gurite de rachiu. Si iti curge mai putin happy