| ChristianT a întrebat:

Va rog spuneti-mi si mie ce pot face sa opresc sangerarea unde-i masele.Am avut o infectie si mi-a schimbat maseaua si ieri mi-a curs oleaca, dar azi a inceput iar. Ce sa fac sa se opreasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexgogo a răspuns:

Salut!

Trebuie sa faci gargara cu apa cu sare, sau, cauta la farmacie vitamina K, ia o fiola, si cu vata pui putin la masea.

Se opreste sangerarea indata.

2 răspunsuri:
| Dianné a răspuns:

O buleta cu o vata si apa rece, e mai la indemana. O fixezi pe partea problema. Apesi cat de tare poti, pana cand nu mai rezisti, apoi relaxezi. Va opri sangerarea sigur, la mine una a mers. Dupa faza asta, ar trebui sa mergi la un dentist.
Byee! kiss

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Ia putina vata apoi umpleo de spirt apoi punep la maseaua respectiva o sa te usture dar nu rau