| anonim_4396 a întrebat:

Ieri, pe 19 noiembrie am avut primul act sexual si era cam a 8-a zi de menstruatie. Nu mai aveam sangerari de asta am si hotarat sa fac asta, insa dupa dezvirginare mi-a curs putin sange iar apoi la cateva ore, un pic mai mult si inca mai am sangerari si dupa o zi. Sangerarea are o consistenta mai maronie. Poate fi de la ciclu sau de la ruperea himenului? Precizez ca au fost luni in care scurgerile menstruale ma tineau pana in a 8-a zi, dar foarte rar. De obicei ma tine 6 zile.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cauza acestei sângerări poate fi oricare ( dintre cele 2 variante ) - NU ai de unde să ştii exact happy

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Ti s-a rupt himenul e normal sa ai dureri si sa iti curga sange.
Nu e de la ciclu stai linistita!
Daca vrei sa fi sigura iti recomand sa mergi la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil ca acele sangerari sa fie ca efect al ruperii himenului.

| grab a răspuns:

Daca e maronie si nu e din pielea himenului inseamna ca e o treaba de menstra. e normal un mic dereglaj, important e sa te protejezi corect.

| grab a răspuns:

Intrebare repetata?
maroniul e de la ciclu.