| smarty92 a întrebat:

Imi cer scuze ca pun intrebarea aici dar am nevoie de un raspuns rapid. Cum fac setarile la DC++? Va roog... Dau Funda

Răspuns Câştigător
| visez a răspuns:

File ---> SETTINGS---> GENERAL
Nick : NumeleTau
E-mail: nu este necesar
Description: nu este necesar
Connection type:cable

Trecem mai jos la
Connection Settings
Daca ai internet prin fir direct de la provider atunci bifezi ACTIVE iar in casuta din fata unde scrie IP bagi ip-ul tau (in cazul in care nu-ti stii ip-ul pe dinafara acceseaza site-ul http://adresameaip.go4it.ro/, iti apare scris cu rosu ADRESA TA IP ESTE:)
Restul casutelor raman necompletate

Acum schimbi rubrica de pe GENERAL pe SHARING
Aici setarile se fac si in functie de cerintele hub-ului, dar in general se cere macar 5 gb de share si 3 upload slots asa ca
La UPLOAD SLOTS alege 5 (numarul de utilizatori care pot descarca simultan din share-ul tau)
Apoi apasa ADD FOLDER si alege ceva ce esti dispus sa imparti cu altii (sa zicem filme, jocuri, muzica, in niciun caz fisiere personale --> poze sau altele) de minim 10 GB (la fel depinde de hub)
Poti repeta procesul cu ADD FOLDER de cate ori este nevoie pentru a ajunge la 10 GB share (daca nu dispui de atat poti incerca si cu mai putin)

Dupa ce ai terminat acest proces apasa tasta OK sa se salveze setarile

Acum cauta Steluta Aurie din stanga sus sau apasa CTRL+F
In chenarul care se deschide apasa NEW

Name: "numele hub-ului" ex : botosani"
Address: adresa hub ex : dc.botosani.ro
Description: nu este necesar

Nick: nu este necesar
Password:nu este necesar
Description: nu este necesar

Apasa OK si iti va aparea in chenar un nou hub cu numele "botosani" --> bifeaza-l (ca acesta sa se deschida automat odata cu DC++ ) si apoi da 2x click stanga pe el ca si cum l-ai deschide

Eu ti-am dat un exemplu de hub ce mi-a venit in cap dupa ce tu faci setarile iti poti mari numarul huburilor cautand pe google

In speranta ca ti-am fost de folos
vis