| adrianajollie a întrebat:

Imi cer scuze pentru categorie, am postat`o in mai multe categorii in speranta ca voi primi mai multe raspunsuri si cat mai variate, care sa ma ajute in luarea unei decizii...
As vrea si eu sa stiu in opinia voastra care sunt cele mai bine platite si mai frumoase meserii. Este ambasada un loc potrivit pentru o fata? In afara de litere si scoala politica de ce mai ai nevoie pentru a deveni ambasdor?

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

De mult noroc, evenual sa faci politica si sa fii cu adevarat.fff buna.In general, poti fi ambasador daca esti umanist, adica ai facut o universitate umanista.Nu esista universitate pentru ambasadori. Poti sa te uiti pe MAE.ro si sa vezi ce meserii au ambasadorii.Medicii,avocatii,telecomunicaiile,jurnalismul,specialistii IT.Dar daca esti inteligent, si din cultivarea musetelului poti face multi bani.

| Dennys1521 a răspuns:

Nu ma pricep