| ElenaMaria a întrebat:

Imi curge din vagin un lichid ce seamana cu albusul de ou. Ce este cu el?

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Esti in perioada ovulatiei, elimini glera cervicala.

| Malvina24 a răspuns:

O scurgere vaginala (leucoree) in anumite cantitati este normala la femeile sanatoase, aceasta fiind modalitatea vaginului de a se curata singur si de a mentine o stare de echilibru. Asadar, cand vaginul este sanatos se mentine "in forma" tocmai prin aceste secretii, perfect normale. Acest lichid secretat are un usor miros (nicidecum neplacut), o consistenta laptoasa, o culoare alb-tulbure sau transparenta, iar in momentul in care se usuca pe lenjerie capata o nuanta galbuie. Cantitatea secretata variaza in functie de ciclul menstrual si de la femeie la femeie.

Daca pana acum te regasesti in aceste randuri, nu ai de ce sa-ti faci griji.

| escroaca a răspuns:

Inseamna ca esti insarcinata sad!

rolling on the floor / Lol ce intrebaaari loser.

Sunt sute de intrebari d'astea pe TPU rolling eyes

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Daca nu ti-a venit menstruatia ala e un semn ca o sa iti vina in curand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.

| PrincessMonny a răspuns:

O sa-ti vina ciclul