| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de fostul prieten al prietenei mele.nuhs ce sa fac.sh lui ii place de mine cred. dar.

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Vrei sa-ti spun ce as face in locul tau? Cind scoti o galeata cu apa dintr-o fantana necunoscuta, nu te repezi sa bei, lasa mai intii sa se limpezeasca.

9 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Lasa sa se clarifice situatia intai. S-ar putea ca prietena ta inca sa mai tina la el, iar prietenia voastra sa se strice daca tu intervii.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, parerea mea este ca e bine ca iti place de fostul amic al prietenei tale dar iti recomand sa ai rabdare, poate aceasta despartire ai va apropia inapoi.Ai rabdare nu fa pasul urmator pina nu vezi ce si cum; Nu este frumos ca tu si prietena ta sa aveti motiv de cearta.Bafta si mult noroc iti doresc.

| yami a răspuns:

Asta am facut si eu, si n-am asteptat prea mult dupa ce s-au despartit, crezand ca prietena mea nu va suferi, daca tot nu mai e cu el... dar n-a fost asa, m-a condamnat si acuzat ca eu am planificat de mult startegia si ca din cauza mea s-a si lasat el de ea.cu toate ca eu le eram prietena la amandoi, fara niciun gand sa-i despart, chiar dc mie i-mi placea de el, ca om. si asa am pierdut o prietena buna, cea mai buna, nu imediat dupa incident ci incet, incet, pentru ca ma vedea ca pe o tradatoare...si apoi am incercat sa ma pun in situatia ei: sa ma gandesc ca prietena la care-i impartaseam cele mai profunde ganduri si vise, sa se sarute cu ex-ul meu? sa rada cu el, sa traiasca momente ce le-am trait si noi odata? hmmm, cam aiurea si extrem de durerossad...mai reflecta si pune in balanta ce-i mai important si dc merita sacrificiul!

| ada a răspuns:

Nu prea e frumos sa faci ceva in sensul asta. Daca ea e o prietena adevarata pentru tine incearca din rasputeri sa uiti de fostul ei iubit.Nici pentru tine nu ar fi placut sa te gasesti intr-o astfel de situatie.Gndeste-te ar putea fi interpretata ca o tradare.Nu are rost sa iti pirzi o prietenie frumoasa pentru un baiat.Sunt comvinsa ca mai exista o gramada de baieti disbonibili in lumea asta. Sa fii iubita!

| yoannah a răspuns:

Parerea mea este ca depinde cat de apropiata este acea prietena de tine.
Daca este cea mai buna prietena...ideal ar fi sa iti gasesti alt baiat de care sa iti placa. Insa daca este doar o prietena ai putea incerca sa stai cu el... Insa nu uita 2 lucruri: 1. Daca ai sta cu el prietena ta ar putea zvoni ca ii furi iubitul etc... 2. Baiatul este tot baiat. La un moment dat o sa te plictisesti de el. Insa o prietenie poate ramane pe viatahappy

| ilincamariusbogdan a răspuns:

Daca craezi cu adevarat ca ceea ce simti se poate transforma in ceva real... ce mai astepti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ai facut pana la urma?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste cu pretena ta despre asta si orce ar zice daca te combini cu el asteapta sa se clarifice lucrurile... succes happy

| alexa1991 a răspuns:

Eu zic sa vb k prietena ta, sa ii zici d aceasta fapta si vezi ce reactie are! daca nu zice nimic...eu zic s mai astepti! poate sa existe si sansa sa nu mai tina la el...si! bafta