| Z0Ro a întrebat:

Imi place de o fat si nu stiu daca si ei ii place de mine.Sai spun ca imi place de ea? Cum sa procedez? Plzzzz un sfat

5 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

Salut.Eu am sa te ajut cu ce pot eu, caci imi place sa ajut persoanele cu mai ales asa probleme.Dar stii prima data nu chiar o sa ti se primeasca.Dar daca ai curaj maret posibil la vreo 48%. Bine incepem:
Pasul 1.Nu incerca deodata sa-i zici, caci ea trebuie sa vada mai intii ce fel esti tu.Adica cand te afli langa ea, comportate adecvat, adica fara sa te rusinezi si fii mai deschis cu ea.De exemplu poti sa o intrebi despre teme, despre lectii si pe la recreatii mai stai langa ea, asta trebuie, pentru ca ea sa se deprinda la tine.
Pasul 2.Vezi cel mai important ca ea sa nu te considere prea mult ca pe un frate,dar ma rog,vezi ce faci. Oricum daca ea s-a acomodat la tine, asta nu inseamna ca deja poti sa-i recunosti in dragoste, trebuie cel mai bine sa-i afli numarul de telefon sau daca il ai deja este bine, caci vei avea nevoie de el. Daca nu il ai poti doar sa-l ceri, doar ca la o colega.
Pasul 4... Of, stai cred ca m-am gresit posibil, daca ea nu este de la tine din clasa.Dar oricum doar scrie-i pe Yahoo sau facebook despre numar de telefon, ok?
Pasul 4.Cand va fi vineri asteapt-o dupa lectii sau daca va avea mai multe lectii decat tine poti doar sa te duci acasa si sa o intrebi pe Yahoo sau facebook
ZORo:Salut(She's name), ce mai faci? Ma intrebam daca doresti maine sa iesim la o plimbare sau la cafenea.
Ei ma rog, daca vei fi curajos, sper ca ai curaj sa-i scrii nu? Bine bravo!
Pasul 6. Daca va fi de acord este bine,caci in momentul acela ii zici ora,locul,etc.Dar daca va zice ca nu poate spune-i duminica, daca nici duminica, atunci nu stiu.Ei, oricum sa-i zici"Eu doar vreau sa te cunosc mai bine, caci cam nu prea bine te stiu.
Pasul 7.Revenim la intrebarea ta,poti nu din prima intilnire sa-i zici ca o placi,dar in prima intilnire daca o vei petrece pana acasa poti sa-i dai un pupici^_^,poate va intelege ceva?

Dar daca va veti mai intilni spune-i ca o placi,nu conteaza unde,in parca,pe alee,numai sa nu fie prea multi oameni. Daca asa de tare o iubesti, nu trebuie sa afli daca ei ii place de tine, pentru ca apoi vei scrie pe TPU.
"Imi place de o fata, iar eu am aflat ca ei ii place de mine.Ce sa fac?".Ei cam asa, dar vezi mai bine tu ii zici.

Bine daca ai ceva intrebari poti sa mi le scrii in mesaje.Si succes in dragostewinking

| neutrino a răspuns:

E mai bine sa nu-i spui. Fetelor le plac baietii care stiu sa scrie 3 cuvinte.

| Molecula a răspuns:

Ar cam trebui sa ii spui. Pana la urma ar trebui sa stie ca o placi si atinci se va vedea daca si ea simte la fel pentru tine.

| sirisacm a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te vezi cu ea mai des... la SCOALA!

| dyannaolson a răspuns:

Pai ai putea a te dai la ea sa vezi cum reactioneaza...bn nu sa fii foarte pervers doar un pic sa o scoti la un suc sau ceva sper ca ti-am fost de ajutor