| SomeBody12425356 a întrebat:

Imi place de o fata dar nu stiu daca ea ma place.Imi e rusine sa ii spun? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| bineamvenit a răspuns:

- Draga mea " Margareta " imi placi foarte mult as vrea sa fim impreuna big grin (simplu ca buna ziua) iar daca iti da un raspuns negativ ii spui pur si simplu " Ma asteptam la raspunsul tau dar trebuia sa-ti spun fiindca ce e frumos si lui Dumnezeu ii place si nu vroiam sa regret toata viata ca nu am facut-o "

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Incearca prin diferite moduri sa ii arati ca o placi, incearca sa stai cat mai des prin preajma ei ca ea sa te observe, fa-te placut si poarta-te cu ea frumos, apoi ramane de vazut daca ea te place sa treci la urmatorul pas, care ar fi cererea prieteniei, ceaoo!

| Cryssy a răspuns:

Lasa rusinea la o parte, nu rezolvi nimic. te intalnesti cu ea, vorbiti si ii spui ce simti pentru ea. daca nu ii spui mai tarziu vei regreta.

| DroGuleTz a răspuns:

Pai unei fete i place s ate porti frumi cu ea sa ii faci une pofte sa ii iei apararea si poartate cat de frumos poti cu ea eu is fata si stiu cand un baiat ma place laughing pup dolce

| sorin a răspuns:

Daca iti e rusine sa ii spui datunci ii dai de inteles, vezi tu cum.

| Shery a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie frica sau rusine. dragostea este ceva frumos, unic si o simte toata lumea. eu cred ca tie ti-e mai degraba frica de un refuz, dar fii sigur ca si fata aceea a fost refuzata la un moment dat, asa ca nu te ingrijora, nu va rade de tine... te va intelege chiar daca nu iti impartaseste sentimentele... daca te place, totul e ok, veti fi fericiti amandoi. daca nu, vei trece mai usor peste asta si nu te vei gandi niciodata la "ce ar fi fost daca..."

| 1968 a răspuns:

Insista si castigi

| somniferu a răspuns:

Pai sa iti dau un exemplu:
Poveste de dragoste:eram in autobuz si mergeam spre casa am vazut o fata foarte draguta i-am zambit mia zambit inapoi ne priveam amandoi si nu am avut tupeul sa merg sa intru in vb cu ea si uite asa cand a ajuns in fata unui parc s-a dat jos si eu ca prostu nu mam dat sa vb cu ea, si uite eu si acum regret ca am fost prostut.aici sa incheiat poveste...

Deci ia aminte indrazneste bagati tupeu in tine si mergi si zii tot ce simpti ca sigur nu o sa pierzi nimic... o sa pierzi daca nu te duci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-mi o cafea, faci? hai ca poate iti dau un sfatbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bah si daca ai 11 ani si placi o fata de 10laughinghappylaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii spui, toti baietii spun asta fetelor, n-ai fi nici primul si nici ultimul.

| danyyy a răspuns:

Primu lucru care trebuie sa faci este sa lasi rusine la o parte si sa mergi la ea sa i spui. Si ori care ar fi daznodamantul dupa ce i spui un lucru bunn ti se va intampla ...ai scapat de RUSINEbig grin
PA

| ladyinred a răspuns:

Frica este doar o pierdere de timp pretios... daca esti prea timid cere ajutorul unui prieten/a pe care il/o aveti in comun. d multe ori fetele asteapta ca baietii sa faca primul pas. deci. daca nu merge, macar stii ca ai incercat. si macar nu regreti faptul ca ai stat cu mainile in buzunare! happy good luck!