| Karina93 a întrebat:

Imi place de un baiat ce sa fac ca sa ne vedem la un suc? care are raspunsul cel mai corect primeste o funda

8 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Karina, te-ai gandit vreodata ca il poti invita tu la un suc?
Exista o mentalitate absolut stupida cum ca "baietii trebuie sa faca primul pas". Nimic mai fals. NU scrie absolut nicaieri chestia asta, iar daca baiatul este mai mototol din fire voi va puteti iubi reciproc dar fara sa faceti vreun pas, tu asteptandu-l pe el sa faca ceva, iar el fiind prea timid sau fricos sa iti spuna ce simte.

Sfatul meu: daca el nu te invita eu zic sa-l inviti tu. Nu te musca, nu iti face griji.

Be smart and have fun.winking

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e nimic iesit din comun sa-l inviti tu.Chestia cu,, primul pas,, din partea baiatului, e un sablon perimat.

| grab a răspuns:

Intrebare ajutatoare: lui ii place de tine? happy

| elComandantee a răspuns:

Îl inviţi.
Ce te aştepţi să meargă la un suc fără să-i spui?

| Fluffy69 a răspuns:

Vorbeste mai mult cu el, apropiati-va unul de celalalt, zambeste-i cand te priveste si asa o sa te invite chiar el. In caz ca nu merge asa cheama-l chiar tu! Nu fi timida, sau ai putea mai intai sa iesi la un suc cu mai multi prieteni printre care sa fie si el si asa poate va mai aropiati un pic. Bafta! Sper ca am ajutat :*

| Cualpco a răspuns:

Pai trimite-i un mesaj sau spune-i in fata ca vrei sa mergeti la un suc sau la o pizza. Nu fi timida. Cu tupeu draga, daca el nu face primul pas. :*

| adita2013 a răspuns:

Iesirea la suc e demult demodata. Mai bine il inviti in oras, sub un anumit pretext. Si apoi... te descurci tu.

| roxiche14 a răspuns:

Buna Karina. Primul lucru care ar trebui sa il faci este sa vorbesti mai mult cu el daca el nu ese in stare sa faca asta. Dupa catva timp dupa ce vezi ca este mai deschis cu tine si simti ca este momentul potrivit poti sa ii spui ca iti place de el daca crezi ca si el simte acelasi lucru. Dar ai grija sa nu cumva sa nu ii placa si isi bate joc de tine. Dar daca isi va bate joc de tine un sfat bun este sa nu il bagi in seama chiar daca iti este foarte greu.BAFTA! SPER CA TE-AM AJUTAT!