| CmOnne a întrebat:

Imi place de un baiat, dar nu stiu cum sa aflu daca si el ma place. Este cu un an mai mare decat mine (el a 10-a, eu a9-a ). Din cate stiu eu, nu are prietena, ca asa scria pe Facebook-ul lui, dar intr-o zi cand am iesit de la ore l-am vazut langa o fata, si nu credeam ca se tineau de mana, apoi cand au traversat strada o tragea pe fata dupa el tinand-o de mana, chiar si atunci cand la salutat pe un prieten de-al lui. Fata aia, din cate stiu eu, nu este la liceul meu, pentu ca, daca ar fi fost impreuna, siar fi petrecut si pauzele impreuna. Corect? Dar pe el mereu in pauza il vad cu baietii. Prin pauze, cand trec intamplator pe langa el sa uita indelun la mine si nu isi ia privirea de la mine, dar nu stiu daca se uita la mine si atunci cand sunt in spatele lui, pentru ca imi este rusine sa ma uit.
Aseara l-am visat, si ciudat ca nici nu m-am gandit la el. In vis eram suparata ca trebuia sa ma mut din tara, si a venit el la mine si mi-a zis,, hai sa te fac fericita"; si am mersa la un magazin, apoi intr-un parc de distractii si ma tinea de mana. Voi ce credeti? Are prietena sau nu? Am sanse sa fiu cu el sau macar sa il cuceresc? Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| uningermik a răspuns:

Buna!
pai pentru inceput trebuie sa intri in vorba cu el...pe fb de exemplu.Intra in vorba cu el salutal, si din vorba in vorba va imprieteniti si afli mai multe de el si daca are prietena si daca te place si el.Trebuie sa ai mai mult tupeu daca vrei sa il cucerestiwinking
Bafta!

| grigoras1234 a răspuns:

Ne intrebi pe noi daca are sau nu prietena?laughing) sau daca ii place sau nu de tine? Hai sa o luam de la capat:
1. are facebook (adauga-l ca prieten si initiaza o conversatie)
2. sunteti la aceeasi scoala, deci, cautand prin cercul de prieteni sigur ai sa gasesti niste prieteni comuni (descoasei, cere informatii despre el, are prietena, ce prietene a avut- sa vezi daca te incadrezi in tiparul de fata care ii place)
3. da-i de inteles ca nu iti este indiferent (cand treceti prin curte unu pe langa celalalt, priveste-l si cand esti sigura ca te vede, zambeste-i discret, etc)

ce naiba mai, sunteti fete, ar trebui voi sa stiti sa va jucati de-a seductia...nu sa intrebati pe nu stiu ce site "ce sa fac? "