| Andreea_8236 a întrebat:

Imi place de un baiat, sentimentul e reciproc, asta imi demonstreaza cand suntem impreuna, insa apoi se face ca nu ma mai cunoaste : imi da offline pe mess, nu ma suna deloc, iar eu nu il sun pentru ca nu vreau sa zica ca il stresez.Cand ne intalnim, iar ne sarutam, e totul ok, dar iar o luam de la capat si tot asa.Ar trebui sa vorbesc cu el, sa il caut eu mai mult? I-am reprosat de faza cu offline, dar el zice ca nu este asa, ca sta invisible.Sau ar trebui sa il las de tot? Un sfat, va rog

Răspuns Câştigător
| lovemylifebaby a răspuns:

Eu cred ca e genul ala te tip mai timid. Vei spune ca nu are cum atata timp cat va saruti, dar el te place! Spun asta fiindca :
-baietii sunt fte pretentiosi si nu se saruta cu oricine
si
-se da offline sau nu te suna deoarece ii este rusine dupa cele intamplate. Ii este fica ca sentimentul tau nu ar putea fi reciproc sa teme sa nu vb cu tine dupa sarut intelegi tu.
Cel mai bine este sa vb cu el desprea asta si cine stie, poate infloreste o relatielove struck
Noroc!

7 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Vorbeste cu el pe tema asta.Cred ca e un baiat orgolios asa ca lasa-l in pace.nu te chinui sa-l cauti. apoi o sa zica ca il disperi.ppa

| MeMyself a răspuns:

Daca tu chiar simti ca el te place atunci sigur e asahappy
Poate e timid sau e un gen de baiat mai libertin si nu ii place sa fie pus "sub papuc"hee hee. adica ofera-i si ceva libertate.dar asta nu inseamna sa nu mai vb deloc cu tine decat atunci cand va intalniti.Eu zic sa fii sincera cu el si daca nu poti da de el la tel, sau pe mess atunci spune-i ce nu-ti convine "face to face"big grin. poate nu e constient ca tu iti faci griji si te intrebi dc nu vb cu tine. poate asa e felul lui:S.Totusi incearca atunci cand ii zici sa nu pari ca ii ceri socoteala, sau te certi cu el...incearca doar sa ii explici ca ar trebui sa va spuneti unul altuia ce nu va convine si sa fiti cat mai sinceri unul cu altulhappy.
Incerca sa nu-l suni prea des, lasa-l si pe el sa te caute ca mai tz sau mai devreme o va facehappy
Baftawave!

| Allee_4312 a răspuns:

Buna Andreea! El poate nu te place sau doar are impresia. Te saruta asta nu e un semn ca te`ar placea cu adevarat.Sau daca sunteti impreuna acum s-a plictisit de tine si nu stie cum sa-ti spuna.

Mai exista o varianta: Baietii sunt mai smecherasi cand sunt in domeniul lor.Vor sa faca pe interesantii ca sa atraga atentia.

Poate doreste sa vada cat tii la el, sa te puna la"incercare". Sunt multe raspunsuri pentru acest comportament, dar nu sunt corecte.Niciodata nu vei stii ce se intampla in viata lui.

Stiu ca n`am ajutat prea mult, dar asta e alte idei nu stiu. Succes sper sa nu mai fie rece:]

| Katerinka07 a răspuns:

Mai "cauta-l"winking dar nu te merita iti spun sigur! eu zic sa te desparti de el si sa uiti de el, pentru ca se foloseste de tine.:*bfft multa! sh lasa-l pe baiatul asta ca o sa gasesti alti mai buni decat elwinking:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici tie nu iti plac jocurile nu'i asa.
Cand primeste ce vrea e totu roz bombon iar cand sunteti departe unu de altu apare nesiguranta pentru ca relatia asta nu se bazeaza cam pe nimic reciproc. Nici pe iubire, nici pe prietenie. Nu are baza, este exact ca si o casa fara temelie! Gata sa se darame la o adiere de vant sau la o furtuna.
Eu iti sugerez sa iesi din relatie acum, ca sa nu suferi mai tarziu si dublu, e cel mai bine asa dupa parerea mea.
Acum decizia iti apartine, gandeste'te bine cum iti e mai bine si ce te'ar face pe tine mai fericita, gandeste'te daca el te iubeste!

| raul1037 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te interesezi mai mult de el,trimite-i mesaje,suna-l,si tot felul de chestii(te mai gandesti tu), iar daca nu reactioneaza la toate astea, lasa-l

| Vyole a răspuns:

Zi si tu sa iti acorde mai mult timp daca tot sunteti ipreuna.