| ineigvfyusavfdyuoa a întrebat:

Imi place de un baiat si lui cred ca-i place de mine vorbim pe mess, la scoala, la telefon mergem impreuna acasa...
dar eu sunt mai timida si el la fel si nu stiu cum sa-i zic! m-a intrebat odata daca imi place de el si i-am zis ca nu dupa aia m-am gandit ce proasta am fost! eu sunt indragostita de el! cum sa-i zic?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

El,a incercat saracul sa-ti spuna ceva,tu ai refuzat de rusine si,poftim rezultatul.
Acum,cand veti vorbi pe mess,aminteste-i de atunci cand te-a intrebat daca-l placi,pur si simplu scrie-i asa "tii minte cand m-ai intrebat daca te plac",esti pe mess, nu te vede nimeni.
El, imediat o sa-si aminteasca.Si tu,atunci o sa-i spui ca raspunsul real era ca-l placi,dar rusinea te-a impiedicat sa fii sincera.
Lamureste problemutsa asta si,pe urma,o sa-si dea drumul si el, o sa vezi!
Curaj, mult curaj!

| BubuUu_3067 a răspuns:

Incearca ca ii dai mai multa importanta [dar nu prea multa ca se va crede prea importanta si isi lumea in cap]. Incercati sa faceti cat mai multe lucruri ca asa vei avea ocazia sa ii dovedesti ca ai gresit cand ai zis "nu". Gandeste`te bine daca il cunosti destul, sau mai bine incearca sa il cunosti cat mai bine sa nu regreti dupa.
Sper ca te-am ajutat :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ii spui direct ca il placi si esti indragostita de el, asa rezolvi mai repede, si nu mai pierzi atata timp.