| anastasia500 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu pot sa I zic! Cand il vad incepe sa imi bata inima si ma rusinez dar am inceput sa ma port mai normal! Dar cred ca si el ma place fiindca m-a luat de mana, m-a mangaiat, si ma alintat si ma tachineaza

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Inca nu este timpul sa-i zici nimic, dar lasa-te mai mult mangaiata.

| Anonima240 a răspuns:

Si care e intrebarea ta? Daca te place 100%?
Probabil te place din ce ai zis tu cam asta reiese daca mai si vb cu el destul de des si te cauta el de cele mai multe ori atunci da te place.

| NASAgov a răspuns:

Păi, este posibil să te placă. Însă această ''atracţie'' ar putea fi doar una temporară. Încearcă să vorbeşti cu el cât mai mult, să-i cunoști caracterul. Dacă te-a luat de mână, te-a mângâiat, te-a alintat și te tachinează, înseamnă că te place parțial. Mă refer dacă te cunoaște de mai mult de o lună, el ar trebui să facă primul pas, nu tu. De altfel, dacă ești o fire mai rușinoasă, ai putea să relaționezi cu el pe site-uri de socializare: facebook, messenger și multe altele. Nu da semne că îl placi, inițial ai putea fi respinsă. O zi faină!