| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat si pentru petrecerea de sfarsit de an scolar am o rochita destul de scurta cu care ma imbrac...credeti ca o sa reusesc sa ii captez atentia?
cel mai bun raspuns funda

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rochița scurtă face parte din decor, dar tu trebuie să fii cât mai naturală, nu disperată după el.
Pa, pa.

| ℓαυяα a răspuns:

Ar fi bine sa ii captezi atentia prin felul tau de a fi, nu prin rochite scurte. parerea mea happy

| iubesc a răspuns:

Buna. Crezi ca cu o rochita scurta il atragi mai mult? nu. il face sa creada ca esti o curva. Scuze doar am zis ce cred.

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde cat de scurta e rochita. laughing)
Ai grija sa nu capeti prea multa atentie pormo.

| W3R4 a răspuns:

Doamne.dacă te îmbraci scurt si decoltat nu pari interesantă,ci...mă rog,nu pot spune.
Într-adevăr,imaginea contează,dar asta nu înseamnă că trebuie să te crăceşti în faţa unuia,doar ca să-i captezi atenţia.
Dumnezeu ţi-a dat gură s-o foloseşti,deci poţi vorbi cu el! Sunt sigură că nu te va mânca.
Şi da,îi vei capta atenţia,dar va avea o părere extrem de proată despre tine!
Încearcă să te îmbraci cât de cât decent, să nu te machiezi prea strident, şi ai grijă la păr, să nu te ciufuleşti prea tare.
Fii mai naturală, asta caută băieţii!
Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

U should act like a little bxtch and see how things work out.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Te duci sa te distrezi acolo sau sa atragi atentii?
Stai calma cu atrasul atentiilor, ai tot timpul din lume sa tot atragi atentii, termina si tu o scoala, la ce va mai sta gandul mai copii.
Te pup!

| GigiMenta a răspuns:

Nu trebuie sa omori pe cineva doar ca sa ii captezi atentia poti pur si simplu vorbii cu el. Stu ce zic? happy

| maryus83 a răspuns:

Daca nu rusesti cu rochita incearca fara.dai funda?

| ColourfulLife a răspuns:

Baietii care nu sunt cocalari considera fetele cu fuste scurte, foarte scurte, si care se cracaneaza in fata lor, ca si niste mari mari mari pit*i laughing asa ca nu te sfatuiesc sa te imbraci cu fusta aia happy

| DEVOL a răspuns:

Rochite scurte, stiu sigur ca multe vor purta, pana la urma 30% haina face omul dar 70% conteaza atitudinea.Nu sta in ceata, intr-un colt, dar nici in centru atentiei, furai cateva priviri, incearca sa stai mai pe langa el dar nu ca o lipitoare.Fi decenta,nu vulgara,nu incerca sa pari gazda petrecerii, fi un "client" care isi face aparitia intr-un mod..."misterios"
Lasa acea aprenta de " am pus ochii pe tine" si intr-un zadar mergi si ofera-i ceva de baut, incearca sa vorbesti cu el, dar sa nu pari foarte interesata, lasa-l pe el sa doreasca sa vorbeasca cu tine

| DMentor a răspuns:

Cel mai bine incerci sa fii sigura pe tine si sa vorbesti deschis cu el! Baietii adora fetele horarate, increzatoare, care stiu ce vor. Bafta! zi-ne cum a fost!

| Jermen a răspuns:

Poarta specific stilului tau si sigur te va remarca.