| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat si vreau sa ii spun asta, dar n-am curaj. Cum sa ii spun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

" Auzi,mai ştii banca aia din parc, de lângă legănele?
Eeh,am trecut odată pe acolo şi mă tot uitam la porumbei. Dintr-o dată observ că cineva se uită la mine, mă ridic de pe bancă şi plec,dar nu asta era ideea.
Ideea e că nu am plecat de frică sau că se uita prea dubios acel domn la mine,ci doar pentru că trebuia să ajung în staţie cât mai repede fiindcă mă aştepta cineva. O colegă. Fosta mea colegă din generală,Alexandra.
O fată super de treabă.Nu o mai văzusem de ceva timp.
Dar nici asta nu era ideea. Ideea era că eram mult prea obosită să mai merg spre staţie aşa că m-am întors la acea bancă.
Când mă întorc...şi când mă întorc...Văd că s-a aşezat cineva acolo. Pe moment m-am întristat,aşa că m-am întors iar să-mi continui drumul spre staţie,spre casă de fapt. Nici nu ştiu dacă mai era colega aia mea acolo. În fine, pe urmă am plecat acasă, dar nici asta nu era ideea.
Ştiu că te-am plictisit, dar ideea era că de fapt te plac, iar acum trebuie să plec spre staţie. "
Eu cel puţin aşa aş face. L-aş aburi puţin şi la final să-mi spun of-ul.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care nu reusesti sa-ti invingi timiditatea si din acest motiv nu reusesti sa ii spui in mod direct ca ai dori sa deveniti prieteni si/sau chiar mai mult de atat, ai putea sa folosesti unul dintre mijloacele de socializare si comunicare, o scrisorica, un biletel, sau sa-i transmiti dorinta ta prin intermediul unui prieten comun. Succes.

| neutrino a răspuns:

Pentru o asemenea greseala nu-ti trebuie mult curaj. Totusi, asteapta sa-ti spuna el primul asa ceva.

| Lawliet14 a răspuns:

E un norocos. ^^

| Nitunitu a răspuns:

Trimiti sms!