| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat, vreau sa fim impreuna, dar e mai mare ca mine, noi comunicam des, el stie ca-l plac, eu i-am spus. Dar nu stiu cei in gindul lui.Cum sa fac sa ma placa si el?

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa il cunosti mai bine. Apoi flirteaza cu el de cate ori ai ocazia.

| catthshshshs a răspuns:

Pai incearca sa il cuceresti, prin gesturi si prin vorbe. Gasesti tu o cale.

| Cryssbest a răspuns:

Fii intai prietena lui, apeleaza la RABDARE (e greu, dar va merita efortul) si abia apoi gandeste-te cum sa il faci sa-ti cada "in mreje". Sa simta ca poate apela la tine oricand, desigur, nu sa abuzeze de asta (trebuie stabilita o limita si aici). Adica sa nu te sune la 5 dimineata ca sa il ajuti cu un referat, de pildalaughing
Buun. Un alt sfat pe care ti-l dau - NU forta nota, si nu umbla dupa el. Cauta sa nu fii "inaccesibila", dar nici "Craiasa Zapezii".
E bine totusi ca i-ai spus ca il placi, dar... mingea e acum in terenul lui. Lasa-l pe el sa preia initiativa! Daca te place cu adevarat, GARANTEZ ca va umbla el dupa tine si va face tot posibilul sa fiti impreuna!
P. S. Diferenta de varsta chiar nu are nici o importanta! Nu cat timp tu vei cauta sa ai o atitudine corespunzatoare (matura atunci cand este cazul si implicit responsabila)!
Evita sa-l descosi prea mult - cand se va simti atras de tine cu adevarat te va introduce el singur in "universul sau"!
Fii atenta si la limbajul corpului (semnele pe care el ti le transmite). Poti afla multe astfel!