| Superprintesaunuinlume a întrebat:

Imi place un baiat foarte mult, dar si prietenei mele.Se cam vede ca el ma place,dar ea nu vrea sa accepte,ma descurajeaza mereu.Ce sa fac? Am incercat sa-i explic, dar nu vrea sa auda.Sa nu mai vorbesc cu ea?

Răspuns Câştigător
| PatroescuLuluLui a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa strici o prietenie pentru un baiat.Si poti sa-i spui si ei asta.Sau puteti sa il intrebati pe el de cine ii place, desi raspunsul lui s-ar putea sa va strice prietenia.Plus eu dintre un iubit si dintre o prietena foarte buna as alege prietena, pentru ca o relatie din asta nu dureaza mult, dar o prietenie ramane vesnica, mai ales in sufletele voastre.
P.S. poti sa-i spui si prietenei tale asta big grin

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca voi deja aveti aceste probleme, inseamna ca nu sunteti prietene adevarate. Asteapta ca baiatul sa aleaga!

| Zabbyel a răspuns:

O varianta sa nu placa pe nici una din voi doua ci doar cu pretenii se amuza de voi doua rolling on the floor))

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Daca ai incercat sa ii explici si nu a inteles inseamna ca nu e chiar asa o prietena chiar buna dar mai dai o sansa si daca iese rau atunci nu mai vorbi cu ea si ai grija ce prieteni alegi.Baftawinking

| MariaLOL a răspuns:

E dificil daca Ambelor va place de el asa ca ar trebui sa pastrezi distanta fata de ''prietena'' ta o perioda datorita comportamentului ei. Nu trebuie neaparat sa nu vorbesti cu ea dar cel mai bine ar fi sa nu fii foarte sincerasau sa-i mai spui diferite detalii despre respectivul baiat. Succes!

| unarab40 a răspuns:

Numai vorbi cu ea si vorbeste cu el,,, e dreptul tau

| BlakeLively a răspuns:

Competitia nu este foarte buna intre doua prietene. De ce sa va riscati relatia, pentru un baiat care profita de amandoua? Mai sunt si altii, poate chiar mai speciali decat el.