| yoyo_2337 a întrebat:

Imi place un baiat...

si problema e ca are prietena.

ce pot sa fac sa ii atrag atentie

11 răspunsuri:
| Puf a răspuns:

Nu`i despartii, daca este cu ea inseamna ca o iubeste. Daca faci acest lucru nu poti stii niciodata cand ti se poate intoarce roata si cand veiiubi mult o persoana cineva ti`o va lua. Lumea nu se invarte in jurul unui singur baiat, cauta pe alt cineva

| paramore a răspuns:

straight facebaietii ocupati nu se ating.altii nu suntthinking

| PoOfarina a răspuns:

Sfatul meu e sa te retragi. Sau daca constiinta te lasa sa strici o relatie atunci fa tot ce crezi ca i-ar putea atrage atentia. Dar pune-te putin in locul prietenei lui. Oricum eu cred ca depinde foarte mult si de caracterul lui, pentru ca daca o respecta pe ea nu iti va da atentie oricat de mult te-ai stradui tu. Incearca sa aflii cat de serioasa e relatia lor, pentru ca nu mi se pare normal sa te bagi intre ei.
Nu mi-o lua in nume de rau! big grin

| andrei a răspuns:

De ce sa-i desparti?

| SweetCherry a răspuns:

Si eu eram in situatia ta dar numai ca i-am despartit. I-am despartit(nu din gelozie) pentru ca tin la baiatul ala care spune ca sunt clarvazatoare laughing. I-am zis ca fata aia il barfea ca spunea minciuni de el si chestii de genul asta si o sa am grija sa nu se impace big grin devil rolling on the floor

| euu03 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, dar las timpul sa treaca cine stie poate peste ceva timp (1-2 ani) nu o sa mai fie impreuna si cine stie... nu ma bag peste ei, nici mie nu mi-ar placea daca as fi in locul ei, cu toate ca prietenul ei ma tot baga in seama, ma cauta din cand in cand. Cel mai e bine sa incerci sa nu faci din el universul tau. Incearca sa iti ocupi timpul cu altceva, sa te relaxezi sa te plimbi orice ce te face sa te simti bine. In primul rand respecta-te pe tine.

| sicklove a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi incurcaturasad stiu ca nu e usor desi daca il iubesti ar trebui sa te gandesti si la el si la ea ca poate si ea il iubeste mai mult decat il iubesti tu si ca poate si el e fericit langa ea. Daca iti pasa de el lasa-l sa fie fericit:* chiar daca e greu si eu m-am sacrificat pentru fericirea lui...crying

| flory_5471 a răspuns:

Simplu. Lasa-l in pace daca are prietena. "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face."...mare vorba! Niciodata sa nu iti cladesti fericirea ta pe nefericirea altora pentru ca nu o sa dureze mult.

| euGEN_8611 a răspuns:

Mai bine nu te baga peste ei happy

| ..::EuShiNimikMaiMult::.. a răspuns:

Comporta-te normal si totusi cool!

| rodut a răspuns:

Repede-i un sex oral...