| andrada a întrebat:

Imi plc de colegu' meu (el e cel mai bun din cls) si nu prea ma baga asa mult in seama ca el nu vb decat cu aia care au note la fel de mari ca el. Nu spun ca eu sunt ultima din cls, am si eu note destul de bune dar ca sa se bage cu mine in vb trebuie sa am numa 10. Ideea e ca el nu e rautacios, cand am stat odata cu el in banca s-a oferit sa ma ajute, cand nu stiu ceva daca il intreb imediat imi zice dar... nu cred ca ma place. Mai nou tata'l lui mi-a spus ca de acum cand il vad sa nu'i mai zic buna ziua sau saru' mana ci sa-i zic ceau. Prietenele cand au auzit ca-l salut cu ceau au inceput cu d'alea "vai, esti asa apropiata de x si de familia lui". Eu mai merg uneori cu el cu autobuzul la scl si atunci vb mai mult dar data trecuta cand am mers cu el nu am vb asa mult in autobuz (numa dupa ce am coborat si am mers pe jos la scl, atunci a deschis el un subiect). A fost cam jenant ca eu nu ziceam nimic, el nu zicea nimic si amandoi ne uitam asa pe pereti, numa din cand in cand ni se mai intalneau privirile. Iar el statea intr-o pozitie de "macho man" iar eu cred ca eram toata rosie. Si la orice spunea eu ii zambeam si mai zambea si el asa din cand in cand dar la scl nu prea ma baga in seama crying
Cum sa fac sa comunic mai mult cu el... ceva idei?
P. S. el stie ca il plac si nu-mi ziceti sa il rog sa ma ajute cu temele pentru ca sunt numa cls a5a si nah... nu pot sa-l invit la mine. Poate peste vreo 2 ani.
Funda

1 răspuns:
| NoChanceForUs a răspuns:

Îți prevăd un viitor în prostituție.Sincer.