| stance a întrebat:

Imi spuneti si mie statusuri de dragoste frumoase pentru cele mai frum

4 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Buna uite pe cele mai frumoase pe care le-am gasit:

Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza love struck
Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!
M'ai atras cum ai stiut numai tu si'am ramas doar a ta cu sufletul. M'ai atras cum nu a facut'o altcineva si de atunci locul tau e in inima mea love struck
Multi cred ca pot gandi pentru noi, dar noi nu inseamna mai multi. Noi inseamna doar 2love struck
oricat vor unii Nu Ne Despartim. Oricat spun altii noi Ne iubim. AzI Ne Certam ca asa E Dragostea. Maine Soarta Ne Va Impacalove struck
Intr`o zi blestemata ai venit la mine, mi-ai spus cuvinte dulci, ca vrei sa fiu cu tine, e u ty`am spus ca nu te cred, parca am simntit ceva, dar tu ca un om pervers, m`ai convins ca n`ui asa
Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine!
Aud v0cea de deasupra mea spunându-mi că nu eşti bun pentru mine, dar inima îmi spune ca te vrea în preajmă.
mi-ai readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut! love struck
singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte... 1000 de ganduri in 2 cuvinte: TE IUBESC
Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim!
Iubesc din nou, zambesc din nou.Este ceea ce conteaza happy
Ce simt cu tine nu am simtit niciodata. E un sentiment ce incepe sa`mi placa smug
Iti multumesc ca ma inveti sa iubesc love struck
N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-as fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti
Şi Atunci Când Simţi Că Ceru` Cade Peste Tine Nu`ţi Fie Teamă, Ştii Că Sunt Lângă Tine! Sh` EsTy Constient Ca Nu`mi Face Bine, Orgoliul Tau E Mai Presus De Iubire
Iubeste`o sincer, doar atat ea iti` cere. Fa-o sa simta ce inseamna in viata ta si iti va da mt mai mt decat te asteptai sa primesti. Si atunci ai sa inveti cum sa o iubesty
El poate e singurul ce poate/Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate :Xlove struck:X

am cяєzυт ιη σcнι ѕιηcєяι ѕι ∂a`н, м'am aяѕ... am νazυт` ιη σaмєηι cє ηυ`н νяσιaм ѕa νa∂ νяєσ∂aтa`н... ιυвιяєa ѕι υяa cυм ℓσνєѕc aмвєℓє ∂єσ∂aтa`н
тιмρυ νιη∂єca яaηι` ∂aя υcι∂є ѕρєяaηтzє`... ηυ`н ρσт ѕa мa ƒєяєѕc ∂є aмιηтιяι єχacт`н ca ∂є gℓσaηтzє
νιaтa мєa`н aяє тяaѕєυ ∂aя ηυ ѕє ѕтιє υη∂є ∂υcє... ιη ѕтaтιa υηιι cσвσaяa, aℓтzιι ѕє ρяєgaтєѕc ѕa υяcє
єℓ... ρσaтє є ѕιηgυяυℓ cє`н ρσaтє caη∂ aρaяє ѕa'мι тяιмιтa`н ρяσвℓємєℓє ∂єρaятє
ѕтιυ ca υηєσяι є ρяєa тaяzιυ... ѕa ℓυρт ∂є υηa ѕιηgυяa, ηυ ѕтιυ! єѕтι aтaт`н ∂є ∂єρaятє`н... υη ƒιηaℓ ƒєяιcιт`н, ∂ιη ρσνєѕтι ηєтєямιηaтє!
νяєaυ ѕa zaмвєѕc, ѕa тяaιєѕc ѕι ѕa gυѕт νιaтa aѕтa ℓaηga тιηє... aι яєυѕιт ѕa мa ℓaѕι ƒaяa тяєcυт ιηтя`υη ρяєzєηт νιιтσя ∂є aямσηιє... νяєaυ ѕa zвυяaм ρяιηтяє ρяινιяι ƒaℓѕє, мιηcιυηι ѕι υяa ℓυмιι... ѕa ιηcнι∂єм σcнιι ѕι ѕa zвυяaм ѕa ηυ ηє ρєѕє ∂є cє ѕρυη υηiι!
нaι ѕa ƒυgιм, ѕa єνa∂am... нaι ѕa ηє aѕcυη∂єм ∂є a∂єνaя... нaι ѕa мιηтιм ca є ρєяƒєcт... нaι ѕa ƒιм ѕυƒℓєт, ηυ υη σвιєcт
є ρєηтяυ тιηє... ρєηтяυ тιηє... тι`am мaι zιѕ cє є ƒacυт ѕa тιηa, тιηє
Sper ca iti plac si tie! funditabatting eyelashes?

| pitikaaa a răspuns:

starNici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."
starChiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de
probleme.tot as glumi! pentru ca stii.viata e
star• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o
altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck
stardaca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca
te iubesc si asta e tot ce conteaza love struck te iubesclove struck
starStiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!
starSi o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`
daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`! [love struck]
grea si lumea e rea cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!
starinvat sa plang fara lacrimi, sa admir cu maska indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit
dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!
star si totusi stie cum sa faca, cum sa ma tina, Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina:X
"
starAs vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine
star•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta •
Misterul iti provoaca o privire pierduta
star• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck

| Stella a răspuns:

Zambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge...Conteaza"

Aş vrea să fiu tot ce-ţi doreşti, Vreau să fiu tot ce iubeşti, Te vreau pe tine, Aş vrea să simţi cât te iubesc, Să-nţelegi cât îmi doresc, Să crezi în mine."

Cei care au puterea sa uite tot din ce material sunt construiti?

Be my lover, be my inspiration Physical and logical temptation"

Si ce mai conteaza acum care a gresit mai des, care a iubit mai intens, care pe care n-a inteles!

nu sunt perfecta stiu! am o gramada de defectedar nu am obligat pe nimeni sa ma accepte

Inima demult iti apartine tie, tu ai transformat drama noastra-n comedïe

acel copil ciudat cu acel – ceva special

te uiti ca fraieru in trecut si iti dai seama ce ai pierdut … cand ma vezi zambind frumos iti dai seama ce prost ai fost

spui PUNCT da nu se termina niciodata pentru ca te atrage mai mult decat alta FATA:X

"Nu-mi fac griji pentru oamenii din trecutul meu, exista un motiv pentru care nu au ajuns sa fie prezenti in viitorul meu"

Pentru ca sunt perfecta in felul meu

Fă-ţi timp să găseşti vise de ieri în ziua de azi

I love you like a fat kid loves cake

○Nu poa sa fie totul din matase si satin

D-asta tot ce-i frumos dureaza-al dr.acu de putin!

► " Chiar daca nu-i rasul meu si nu ma pot abtine Rad pentru ca e de ras, ma uit la tine

Viata este un vis, dar a visa nu inseamna a trai.

Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti

as alerga intregul pamant sa stiu ca ajung cu bine. sa stii ca as pleca in lume doar sa stiu ca ajung la tine

va fi greu sa treci peste toate, sa uiti sa spui "poate", dar vei lupta caci ai pentru cine, VOI FI LANGA TINE

trecand peste toate, lasand in spate soapte noapte dupa noapte, gandindu'ma la moarte las amintiri prin fapte, distanta ne desparte dar poate, voi reusi sa-ti fiu mereu aproape

glumeste in iubire... dar nu iubi in gluma

Cand viata ta este o gluma proasta pe care multi o considera amuzanta... razi si tu!

nu fi trist zambeste, lasa ce nu-ti iese, lasa totul deoparte, crede doar in tine si o sa fie bine

Am vrut sa uit tot ce`a durut sa intorc pagina si sa spun``a trecut`nu`mi pasa ce`a fost candva Sunt alta acum si alta este viata mea

M`ai vanduth` cand ai avut Ocazia`eu nu te vand` te dau degeaba

Chiar daca iti gresesc chiar daca sunt momente cand iti lipsesc sa nu uiti sunt langa tine si te iubesc

"o sa iti dai seama prea tarziu de schimbarea ei. dar nu te mira! tu ai facut`o asa.sa fie rece sa nu`i mai pese sa isi bage picioru`si sa mearga mai departe indiferent de tóate.

Viata, iubirea? Totul e trecator.Azi vine, maine pleaca.Degeaba spui ca iubesti daca ranesti, degeaba spui ca iti pare rau daca nu arati, degeaba vrei sa te schimbi daca nu reusesti.