| brunetteee a întrebat:

Niste statusuri de dragoste imi da si mie cinevahee hee? la cele mai frum

Răspuns Câştigător
| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

[Vreau sa zambesc, sa traiesc si sa gust viata asta langa tine>big grin]
[Candva, undeva a fost odata ca niciodata. e o simpla poveste intre un baiat si o fata day dreaming]
[Daca mâine n-as mai fii, de dorul tău dac-as muri, ai regreta?puppy dog eyes]
[Zidurile știu ca ne-am iubit. Ușile trântite ne-au privit.[love struck] ]
[Celor care cred ca lumea asta cu iubire va scăpa.[love struck] ]
[ Inima demult îți aparține ție, tu ai transformat drama noastră-n comedie[love struck]. ]

11 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Statusuri de dragoste 1 " Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

Statusuri de dragoste 2 " Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 3 " Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

Statusuri de dragoste 4 " Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva….. "

Statusuri de dragoste 5 " Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit happysi mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

Statusuri de dragoste 6 " As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

Statusuri de dragoste 7 " Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine… "

Statusuri de dragoste 8 " Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

Statusuri de dragoste 9 " Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

Statusuri de dragoste 10 " Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

Statusuri de dragoste 11 " Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

Statusuri de dragoste 12 " Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

Statusuri de dragoste 13 " Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

Statusuri de dragoste 14 " Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

Statusuri de dragoste 15 " Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

Statusuri de dragoste 16 " Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

Statusuri de dragoste 17 "O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

Statusuri de dragoste 18 " Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

Statusuri de dragoste 19 " Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 20 " Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

Statusuri de dragoste 21 " Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta… "

Statusuri de dragoste 22 " Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

Statusuri de dragoste 23 " Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

Statusuri de dragoste 24 " Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

Statusuri de dragoste 25 " Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

Statusuri de dragoste 26 " Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

Statusuri de dragoste 27 " Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

Statusuri de dragoste 28 " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

Statusuri de dragoste 29 " Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

Statusuri de dragoste 30 " Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

Statusuri de dragoste 31 " Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

Statusuri de dragoste 32 " Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

Statusuri de dragoste 33 " Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

Statusuri de dragoste 34 " Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

Statusuri de dragoste 35 " Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

Statusuri de dragoste 36 " Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

Statusuri de dragoste 37 " Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

Statusuri de dragoste 38 " IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

Statusuri de dragoste 39 " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

Statusuri de dragoste 40 " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

Statusuri de dragoste 41 " IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

Statusuri de dragoste 42 " Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori… "

Statusuri de dragoste 43 " As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi… "

Statusuri de dragoste 44 " De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte… "

Statusuri de dragoste 45 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 46 " Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 47 " Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine… "

Statusuri de dragoste 48 " Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza… "

Statusuri de dragoste 49 " Cat de MULT te iubesc … nu vei sti NICIODATA… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama …astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum ne doream… "

Statusuri de dragoste 50 " Nu distrug visele… injectez sperantza :X ! "

| Rioko a răspuns:

Buna! Am o carte cu citate si ma gandeam ca nu le gasesti si pe alte sit-uri asa ca uite cateva :"E greu sa joci o piesa intreaga de unul singur"
"omul fara prieteni e ca stanga fara dreapta "
"egoismul nu poate fii creator; unde lipseste dragostea de acolo fuge tineretea"
"Nu nu doresc sa fiu fericit daca fericirea te face sa fii orb la durerea altora"
"iubirea sufera mai usor absenta sau moartea decat indoiala sau tradarea".

| bombonik31 a răspuns:

Iti dau unu ca nu prea am timp dar eu una il adorlove struck
Tu ma faci sa ma simt ulalala
Tu ma faci sa gandesc ulalala
Cu tine simt ca traiesc ulalala
Cu tine sïmt ca lumea e a mea
sunt versuri de la mel : Dorar o piesa:p ascult-o! cred ca o sa-ti placahappy

| T. AC a răspuns:

Pe culmile iubirii deasupra stelelor departe cu aripi de fluture merg eu inaltand un zmeu ca un copil bucuros ce spune o rugaciune lui Dumnezeu catre tine strig ingerasul meu mic ajuta-ma sa ma ridic ca aripile mi-sau ofilit dupa atatia ani in care te-am iubit dar nu vreau sa renunt ca numai tu m-ai invatat durerea sa o confrunt fara tine as cadea caci numai tu imi indeplinesti toata inima
e mai mult ceva creat pe moment din rime nebune

| simona2010 a răspuns:

Ce frumos a foSt atunCi cand ai fost tuu. Ma saruTai si imi incaLzeay suFleTuu`. Sunt cu aLtCinEva ca Sa tE uiT pE tIne dar vad Ca Tot Nu imI e biNe sad.

Vor exista mereu Oameni care te vor rani. dar Trebuie sa-ti pastrezi Increderea si sa ai mai Multa grija in cine Crezi a doua Oara!

Ochisorii tai imi dau Mereu de inteles. Ca eu sunt Viata ta. Cateodata si un "stres"!

Cine Te Iubeste Te Cautawinking. Cui Ii E Dor De Tyne. Te Suna...Cui Nu.Nu E Simplu

Tin la el cu toate ca m.am saturat. Dupa o mica cearta tot cu el ma Impac.

Pt Mn S`ar Lasa De VaGabOnTzeAla eO sunt PrYnCeSSa LuI chiar Ji AtuNki cand Ma INseAla
Stiu K e Doar O AventUra GOala JI ca In IniMa Lui Tot eu Sunt CaMpiOana[:X]

Am fost fetita pe care mereu ai vrut`o in mine.am fost` fetita care a schimbat totu` pentru tine. daca ceea ce vezi nu te multzumeshte.
nu mai cauta in mine ceea ce nu exista!"

Am fost fetita pe care mereu ai vrut`o in mine.am fost` fetita care a schimbat totu` pentru tine. daca ceea ce vezi nu te multzumeshte.
nu mai cauta in mine ceea ce nu exista!"

04. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima

Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine

am gasit un inamic cu numele de pupic. ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit. e mort dupa buzele tale daca nu te pupa moare

Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine

Ar trebui sa te denunt pentru trafic de droguri! Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta si as muri fara o doza zilnica din sarutarile tale!

As vrea acum sa ma trezesc cu un sarut, cu tine, sa-ti spun ca te iubesc, sa ma atingi pe mine, sa nu conteze vreun prieten ci numai tu si eu. TE IUBESC!

As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri

Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci

Cand sinceritatea ochilor tai va parcurge aceste randuri, te rog opreste`te din tot ce te retine si gandeste-te la mine. TE IUBESC!

Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine TE IUBESC!

Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul!

Daca as fi avut cate o bucatica din tine, de fiecare data cand am adormit cu tine in gand, acum te-as fi avut langa mine

Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung la tine sa iti spun ca te iubesc chiar cu riscul de a muri

Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc!

Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc! Sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti

Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti-am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori

Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger. Vreau ca focul din inima mea sa aprinda si focul din inima ta fiind mereu doua flacari pe acceasi lumanare

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?

| simona2010 a răspuns:

Cand doi oameni se iubesc cu adevarat. Fac tot posibilul sa uite tot ce s-a Intamplat. Ca doi copii ei din cand in cand se mai certau. Si tot ca doi copii ei se impacau.

Sa nu ma minti. spune'mi Acum spune'mi ce Simti. nu vreau sa'mi Spui mai Tarziu ca nu mai Vrei. Inima si Ochii mei!

Daca nu te vad o Zii innebunesc Tu nu poti sa-ti dai Seama cat te iubesc. M'am certat de dragu` tau Cu ai mei Parinti. si as Muri sa stiu ca Tu ma minti.

Imi dai sperante Ca va fi Bine. Imi dai sperante Ca "da" o sa Te am mereu pe Tine. Hai sa mintim ca e Perfect. Hai sa fim suflet Nu un Obiect!

XAcum nu stiu ce sa fac Sa te iubesc sau sa te urasc? Nu pot sa te uit, mi-ai intrat in gand Acum tot ce mi-a ramas e sa rad sau sa plang

daca pierd in viata tot.maine ma ridic la loc. dar daca te pierd pe tine`. cine in viata ma mai tSine`?

pot sa jur p ochii mei.ca`ti dau c dovada vr`. asa dragoste gasesti.doar in filme si povesti:X"

cum as putea eu sa te las.trist cu lacrimi p obraz`. mai bine imi arde sufletul` decat sa stiu ca suferi uh

in valurile marii/ se spala fericirea/ in calea ta, pe unde treci/ nu ocoli iubirea

Sa IuBeSti InTaMplAtOr.Sa SaRuTi AsA In ZbOr.Sa`tI DaI InIma CuIvA. Fara A InSeMnA CevA

vReAu sa Ma iUbEsTy Fara nIkI uN ReGrEt. aCcEpTaMa cum sunt nImEnI nu E PeRfEcT[] meReU Am iNcErCaT Sa'Ty oFeR ToT Ce aI VruT iNaFaRa dE IubIrE Nu PoT Sa'Ty oFeR MaI mUlTh

Crezi ca te vrajeste, dar el te iubeste, spui ca te paraseste, dar el te doreste. -Pana la urma iese cum vrem noi.cam asta este intre fete si ei

Iubeste'ma sincer doar atat eu iti cer. Fa'ma sa simt ce Reprezint in Viata ta. Si atunci iti voi da Mai mult decat te Astepti. Si poate atunci ai sa inveti Sa ma iubesti!

spun ca nu'mi pasa. mie imi pasa sa stii. spun ca o sa plec azi. dar o sa ma intorc intr-o zi. spun ca nu mi'e dor de tine. sincer imi e dor. spun ca sunt ok. cand de fapt nu mi'e usor

Ma atingi usor, ma ametesti. Din vis tu nu vrei, sa te trezesti... Provocator imi spui ca ma iubesti m-am saturat de vorbe. VREAU fapte nu povesti

Ma poRt ca UN copil Si stiu ca nu e bN.Si cand ne E foaRtE bine E cV Nu`mI conVinE. U ma iUbeSty Si ma AcCepTi aSa cum Sunt. D`asta Pentru mN esti CeL Mai ScumP dE Pe PamanT

Eu Fara Tn Nu Pot Sa Stau Nici Un Pic...Nici Tu Fara Mine Dk Nu`ti Dau Un Pupic!

Port La Gat Un InelE Prins Pe Colier E Scris Numele ThauMi`l Amintesc Mereu!

Stropii de mare’n parul meu Urme de buze pe umarul tau Vara trecuta imi spuneai K sunt valul ce il asteptai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani…

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu am de gand sa ma agit pentru ceea ce zic altii.Si nici nu am de gand sa ofer mai mult decat primesc.deci stai relaxo nu te panika Ce e al meu e al meu Ce e al tau cu siguranta l`am avut deja[][;

| Alexis_4830 a răspuns:

Imi permit sa visez ca pot s-ajung departee =p~. Caci gropiile frate te trezesc la realitatee :*!`

Shut.up! Let's look at the sunn and have some funn.love struck!`

Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas day dreaming, si gandindu`ma ''Ce fac azi?!'' Zambesc si-mi raspundd: ''Nu`mi pasa'' happy.

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •; x

Vorbele nu au valoare. stiu. indiferenta doare...nu am nevoie de povesti. asa ca iti intorc spatele si te las sa privesti.;*

batting eyelashes.` Visamm ca nimeni nu se schimba cand ai ceea ce'ti doresti Si na`i de cine sa te ferestii Si ai cu cine sa vorbestii.

Si`ti vezi de treburi, ca oricum viata merge`N suturiioh go on., Ai cazut te'ai ridicat, invetii noi moduri sa te scuturiihappy

Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa my vin.tu plangi. mie`mi vine sa rad. e neplacut. dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.` happy

•Nu e doar armonie ca nu suntem in povesti [-x Chiar daca ne certam, ne impacam in timp ce clipesti! :X:X:X"

d• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •hee hee

sper`sa iti` plk;*; x