| MariaMarcu a întrebat:

In 30 dec m-am jucat si sperma lui a atins zona mea intimă dar peste 30 min m-am sters. In ian si feb am avut ciclu, însă în martie nu am mai avut dar prezint simptome premenstruale: ma doare burta. Alte simptome ale sarcinii nu prezint. E posibil sa fiu însărcinată?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece s-au produs 2 menstruatii in urmatoarele 2 luni, dupa acel sex/joaca a voastra in urma careia este foarte posibil sa fi ajuns sperma in zona labiilor insa in mod sigur acea sperma nu a reusit sa si intre in vagin. Din acest motiv mai mult ca sigur NU s-a format o sarcina si s-a si produs menstruatia din Ianuare si pe urma si cea din Februarie. In cazul in care dupa ultima menstruatie adica cea din Februarie NU ai mai intretinut acte sexuale neprotejate inseamna ca neinceperea menstruatiei in acest moment se datoreaza unui fapt simplu si anume ca s-au produs dereglari ale activitatii hormonale si nimic mai mult. Fiindca au inceput sa se manifeste simptomele premenstruale, in mod absolut sigur in urmatoarele zile va porni si menstruatia din aceasta luna. Este cu totul IMPOSIBIL sa existe o sarcina chiar si una pur ipotetica. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fi gravoida pentru ca nu a ajuns sperma in vagin.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ai cum sa fii gravida daca ai avut menstruatie in lunile imediat urmatoare. Cel mai probabil menstruatia iti va aparea in curand. Ai si simptome de altfel.

| HadesSs a răspuns:

Daca nu ai mai intretinut relatii sexuale din 30 decembrie e imposibil sa fi insarcinata.